"Albania"
HD Nëntori i dytë (1982) 1982 7.8
Nëntori i dytë (1982)
Nëntori i dytë (1982)

Nëntori i dytë (1982)

Histori  1982 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
Nëntori i dytë (1982)
HD
IMDb: 7.8
93 min

Filmi trajton një nga ngjarjet më të rëndësishme të historisë së popullit shqiptar – shpalljen e pavarësisë së kombit Shqiptar. Personalitetet më të famshëm të kombit të udhëhequr nga patrioti…

Country:
Genre: Histori
HD Skanderbeg (1953) 1953 7.9
Skanderbeg (1953)
Skanderbeg (1953)

Skanderbeg (1953)

Aksion Dramë Histori  1953 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
Skanderbeg (1953)
HD
IMDb: 7.9
95 min

Kjo është historia e vërtetë e Heroit Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu, nga lindja e tij deri kur vdiq, 1405-1468. Bazuar kryesisht në shkrimet e murgut Marin Barleti, filmi tregon mënyrën…

HD Dear Albania (2015) 2015 5.9
Dear Albania (2015)
Dear Albania (2015)

Dear Albania (2015)

Documentary  2015 Shiko tani
Vlersimi: 5.9
Dear Albania (2015)
HD
IMDb: 5.9
57 min

Një vizitë në vendet më të bukura të atdheut tonë, Shqipëria. Dhe tregohet në gjuhën angleze, nga Eliza Dushku!

Country: , ,
HD The Forgiveness of Blood (2011) 2011 6.8
The Forgiveness of Blood (2011)
The Forgiveness of Blood (2011)

The Forgiveness of Blood (2011)

Dramë  2011 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
The Forgiveness of Blood (2011)
HD
IMDb: 6.8
109 min

Një familje shiptare përçahet nga një vrasje, duke u futur në gjak, dhe si pasojë djali i madh Niku ështe objektivi kryesor i gjaksit. Ai detyron motrën e madhe Rudinën…

Country: , , , ,
Genre: Dramë
HD Sworn Virgin (2015) 2015 6.4
Sworn Virgin (2015)
Sworn Virgin (2015)

Sworn Virgin (2015)

Dramë  2015 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
Sworn Virgin (2015)
HD
IMDb: 6.4
84 min

Filmi Burrneshat është i bazuar në novelën me të njëjtin emër me autoren Elvira Dones dhe tregon për dy gra të rritura në një fshat të bjeshkëve të cilat ekspozojnë…

Genre: Dramë
HD Cash Only (2015) 2015 6.1
Cash Only (2015)
Cash Only (2015)

Cash Only (2015)

Dramë Krim Thriller  2015 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
Cash Only (2015)
HD
IMDb: 6.1
91 min

Një baba do bëjë të pamundurën për të shpëtuar vajzën e tij të rrëmbyer nga një kriminel i pamëshirshëm. Ai duhet të paguajë 25 mijë dollarë brenda mesnatës, përndryshe vajza…

Country: ,
HD The Albanian (2010) 2010 7.2
The Albanian (2010)
The Albanian (2010)

The Albanian (2010)

Dramë  2010 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
The Albanian (2010)
HD
IMDb: 7.2
105 min

Arbeni është një i ri shqiptar që së bashku me të atin punojnë si në Greqi ashtu edhe në Shqipëri për të fituar disa para. Çdo gjë është në rregull…

Country: ,
Genre: Dramë
Zana (2019) 2019 9.0
Zana (2019)
Zana (2019)

Zana (2019)

Dramë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 9.0
Zana (2019)
IMDb: 9.0
97 min

Filmi “Zana” është një dramë tronditëse dhe emocionuese që përcjelle një grua të re kosovare që përpiqet të bëhet nënë, përderisa ballafaqohet me tmerret nga kaluara e saj e errët…

Country: ,
Genre: Dramë