"Finland"
FULL HD The Hole in the Ground (2019) 2019 5.7
The Hole in the Ground (2019)
The Hole in the Ground (2019)

The Hole in the Ground (2019)

Dramë Horror Mister  2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
The Hole in the Ground (2019)
FULL HD
IMDb: 5.7
90 min

Një mama e ve zhvendoset në një fshat irlandez me djalin e saj. Ajo fillon të dyshojë se ai nuk mund të jetë djali i saj i vertetë dhe frika…

Genre: Dramë, Horror, Mister
HD 9th Company (2005) 2005 7.1
9th Company (2005)
9th Company (2005)

9th Company (2005)

Aksion Dramë Histori Luftë  2005 Shiko tani
Vlersimi: 7.1
9th Company (2005)
HD
IMDb: 7.1
139 min

Filmi më fitimprurës i Rusisë post-komuniste deri tani, KOMPANIA E 9-të është një film lufte i ditëve moderne që mund të krahasohet me filmat më të njohur hollivudianë. Më 1988,…

HD The Angry Birds Movie 2 (2019) 2019 6.4
The Angry Birds Movie 2 (2019)
The Angry Birds Movie 2 (2019)

The Angry Birds Movie 2 (2019)

Animuar Aventurë Komedi  2019 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
The Angry Birds Movie 2 (2019)
HD
IMDb: 6.4
97 min

Zogjtë jofluturues dhe derrkucët jeshilë intrigantë e çojnë armiqësinë e tyre në një nivel tjetër, kur në horizont shfaqet një armik i tretë i cili ka në plan t’i shkatërrojë…

Country: ,
HD Iron Sky The Coming Race (2019) 2019 5.0
Iron Sky The Coming Race (2019)
Iron Sky The Coming Race (2019)

Iron Sky The Coming Race (2019)

Aksion Fantazi Komedi  2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.0
Iron Sky The Coming Race (2019)
HD
IMDb: 5.0
90 min

Një vazhdim i filmit “Iron Sky” (2012), ku nazistët planifikojnë të pushtojnë botën pasi strehohen në një bazë të fshehtë ushtarake në Hënë.

HD Bayonet (2018) 2018 5.7
Bayonet (2018)
Bayonet (2018)

Bayonet (2018)

Dramë  2018 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
Bayonet (2018)
HD
IMDb: 5.7
101 min

Migel “Bajoneta” Galindez, një boksier i tërhequr pas një ndodhie tragjike në jetën e tij ndodhet përpara një vendimi shumë të rëndësishëm nëse duhet të kthehet apo jo në karrierën…

Country: ,
Genre: Dramë
HD Unknown Soldier (2017) 2017 7.8
Unknown Soldier (2017)
Unknown Soldier (2017)

Unknown Soldier (2017)

Dramë Luftë  2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
Unknown Soldier (2017)
HD
IMDb: 7.8
132 min

“Ushtari i panjohur” përfaqëson sakrificën ë ushtarëve finlandez për të fituar luftën kundër Rusisë.

Genre: Dramë, Luftë
HD Arn: The Knight Templar (2007) 2007 6.6
Arn: The Knight Templar (2007)
Arn: The Knight Templar (2007)

Arn: The Knight Templar (2007)

Aksion Aventurë Dramë Romancë  2007 Shiko tani
Vlersimi: 6.6
Arn: The Knight Templar (2007)
HD
IMDb: 6.6
139 min

Arn, është një djale i një fisi të rangut të lartë Suedez ai dërgohet në një manastir për tu edukuar për token e tyre të shenjtë si një kalorës për…

HD Man and a Baby (2017) 2017 6.0
Man and a Baby (2017)
Man and a Baby (2017)

Man and a Baby (2017)

Komedi Turk  2017 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
Man and a Baby (2017)
HD
IMDb: 6.0
86 min

Një baba i ri gjendet i vetëm me foshnjën e tij pasi e ëma vendos se mëmësia nuk është diçka për të dhe i braktis. Atij i duhet të mbijetojë…

Country:
Genre: Komedi, Turk
Big Game (2014)
HD
IMDb: 5.4
110 min

Kur Air Force One rrëzohet pranë kampingut në një pyll, Presidentin e SHBA-së do ta ndihmojë një djalosh i cili gjendet aty.

Country: , ,
HD Rendel (2017) 2017 4.6
Rendel (2017)
Rendel (2017)

Rendel (2017)

Aksion Fantazi Krim  2017 Shiko tani
Vlersimi: 4.6
Rendel (2017)
HD
IMDb: 4.6
105 min

Organizata Ndërkombëtare e krimit në Finlandë po lufton për përhapjen e vaksinës nga VALA në Mikkeli. Megjithatë, hasen me njeriun me maskë dhe përballja me të do u kushtojë shumë…

Country:
Genre: Aksion, Fantazi, Krim
HD Moomins and the Winter Wonderland (2017) 2017 5.4
Moomins and the Winter Wonderland (2017)
Moomins and the Winter Wonderland (2017)

Moomins and the Winter Wonderland (2017)

Animuar Aventurë Komedi  2017 Shiko tani
Vlersimi: 5.4
Moomins and the Winter Wonderland (2017)
HD
IMDb: 5.4
82 min

Mumin dhe familja vendosin të mos flenë gjatë dimrit. Ata festojnë së bashku me miqtë Krishtlindjet duke u mahnitur nga bukuritë e dimrit.

Country: ,
HD Lapland Odyssey 2 (2015) 2015 6.0
Lapland Odyssey 2 (2015)
Lapland Odyssey 2 (2015)

Lapland Odyssey 2 (2015)

Komedi  2015 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
Lapland Odyssey 2 (2015)
HD
IMDb: 6.0
87 min

Jahne dhe shokët e tij nisin një aventurë te re. Nisen të festojnë, por përfundojnë duke kërkuar Lumin, vajzën e Jahneit, e cila humbet vazhdimisht. Ndërkohë Inaria po shijon një…

Country:
Genre: Komedi
HD Lapland Odyssey (2010) 2010 6.9
Lapland Odyssey (2010)
Lapland Odyssey (2010)

Lapland Odyssey (2010)

Komedi  2010 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Lapland Odyssey (2010)
HD
IMDb: 6.9
92 min

Një komedi rreth Jahne, një burrë që bën një jetë parazitare. Inaria, e dashura e tij, i jep një ultimatum: ai duhet t’i blejë asaj një aparat digjital deri në…

Genre: Komedi
HD Lapland Odyssey 3 (2017) 2017 5.5
Lapland Odyssey 3 (2017)
Lapland Odyssey 3 (2017)

Lapland Odyssey 3 (2017)

Aventurë Komedi  2017 Shiko tani
Vlersimi: 5.5
Lapland Odyssey 3 (2017)
HD
IMDb: 5.5
103 min

Jane po kalon një krizë emocionale dhe vendos të nisë një udhëtim në natyrë, në të cilin e ndjekin dy miqtë e tij. Inari dëshiron t’i kthehet punës dhe me…

Country:
Genre: Aventurë, Komedi
HD Borg vs McEnroe (2017) 2017 6.9
Borg vs McEnroe (2017)
Borg vs McEnroe (2017)

Borg vs McEnroe (2017)

Dramë Histori  2017 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Borg vs McEnroe (2017)
HD
IMDb: 6.9
107 min

Bazuar në ngjarje të vërteta. Dy fëmijëri të vështira, sjellin në fushën e tenisit dy njerëz shumë të ndryshëm, që të dy pretendentë për kampionë bote. Historia e jashtëzakonshme e…

Genre: Dramë, Histori
HD Rare Exports: A Christmas Tale (2010) 2010 6.7
Rare Exports: A Christmas Tale (2010)
Rare Exports: A Christmas Tale (2010)

Rare Exports: A Christmas Tale (2010)

Fantazi  2010 Shiko tani
Vlersimi: 6.7
Rare Exports: A Christmas Tale (2010)
HD
IMDb: 6.7
84 min

Në thellësi të maleve Korvatunturi, 486 metra thellë, gjendet sekreti me i ruajtur i Krishtlindjeve. Ka ardhur koha për ta zhgroposur. Këtë Krishtlindje të gjithë do besojnë te Babagjyshi.

Genre: Fantazi
HD Law of the Land (2017) 2017 5.4
Law of the Land (2017)
Law of the Land (2017)

Law of the Land (2017)

Dramë Krim  2017 Shiko tani
Vlersimi: 5.4
Law of the Land (2017)
HD
IMDb: 5.4
86 min

Një polic që po del në pension mëson se djali i tij i paligjshëm është liruar nga burgu. Si detyra e tij e fundit,përpiqet te mbajë nën kontroll situatën por…

Country: ,
Genre: Dramë, Krim
HD Dogville (2003) 2003 8.0
Dogville (2003)
Dogville (2003)

Dogville (2003)

Dramë Krim Thriller  2003 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Dogville (2003)
HD
IMDb: 8.0
178 min

Një grua që ia mbath nga një bandë keqbërësish pranohet pa dëshirë nga njerëzit e një qyteti të vogël në Kolorado. Ajo pranon të punojë për ta si këmbim, por…

Genre: Dramë, Krim, Thriller
HD The Mine (2016) 2016 6.7
The Mine (2016)
The Mine (2016)

The Mine (2016)

Dramë  2016 Shiko tani
Vlersimi: 6.7
The Mine (2016)
HD
IMDb: 6.7
97 min

Ndërtimi i minierave kërkon shumë punë dhe mashtrime. Ky film e tregon qartë se çfarë duhet bërë për të hapur një minierë në shtetin e Finlandës.

Country:
Genre: Dramë
HD The Look of a Killer (2016) 2016 5.8
The Look of a Killer (2016)
The Look of a Killer (2016)

The Look of a Killer (2016)

Thriller  2016 Shiko tani
Vlersimi: 5.8
The Look of a Killer (2016)
HD
IMDb: 5.8
94 min

Viktor Karpa është një ish-mafioz rus, i cili është zhvendosur në Finlandë dhe ka krijuar familjen e tij. Gjithçka do të shkojë keq kur Presidentja e re ruse do të…

Country:
Genre: Thriller