"Iran"
The Snow Queen (2012)
FULL HD
IMDb: 5.4
80 min

Mbretëresha e Dëborës krijoi botën e dimrit të përjetshëm, ku era polare freskon shpirtrat e njerëzve dhe qartësia e linjave errëson emocionet. Një vajzë e quajtur Gerda, ferret e saj…

Mulan II (2004)
HD
IMDb: 5.7
79 min

Ndërsa përgatiten për dasmën e tyre, Shang dhe Mulan dërgohen papritur në një mision sekret. Mushu fillon të ndërhyj, dhe një sulm i befasishëm nga Mongolët prish shumë plane.

HD The Past (2013) 2013 7.8
The Past (2013)
The Past (2013)

The Past (2013)

Dramë Mister  2013 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
The Past (2013)
HD
IMDb: 7.8
130 min

Një burrë iranian braktis gruan e tij franceze dhe dy fëmijët e saj për t’u rikthyer në atdheun e tij. Ndërkohë, gruaja e tij fillon një marrëdhënie të re, një…

Country: , , ,
Genre: Dramë, Mister
HD A Separation (2011) 2011 8.3
A Separation (2011)
A Separation (2011)

A Separation (2011)

Dramë  2011 Shiko tani
Vlersimi: 8.3
A Separation (2011)
HD
IMDb: 8.3
123 min

Një çift përballet me një vendim të vështirë, për të përmirësuar jetën e fëmijës së tyre duke u zhvendosur në një vend tjetër ose për të qëndruar në Iran dhe…

Country: , ,
Genre: Dramë
HD Beyond the Clouds (2017) 2017 6.9
Beyond the Clouds (2017)
Beyond the Clouds (2017)

Beyond the Clouds (2017)

Dramë Familjar  2017 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Beyond the Clouds (2017)
HD
IMDb: 6.9
120 min

Duke u arratisur nga policia, Amir gjen ndihmë tek motra e tij Tara, e cila në përpjeke për ta ndihmuar përfundon në burg. Jeta e tyre ka qenë e mbushur…

Country: ,
HD Muhammad: The Messenger of God (2015) 2015 7.5
Muhammad: The Messenger of God (2015)
Muhammad: The Messenger of God (2015)

Muhammad: The Messenger of God (2015)

Dramë Histori  2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Muhammad: The Messenger of God (2015)
HD
IMDb: 7.5
162 min

Ebu Sufjan i thotë Abdulmutalib, xhaxhait të Muhamedit, se në agimin e radhës ai do të vrasë profetin e shenjtë të Islamit dhe Muslimanëve, për t’i bojkotuar. Abdulmutalib kujton vitet…

Country:
Genre: Dramë, Histori
HD The Salesman (2016) 2016 7.8
The Salesman (2016)
The Salesman (2016)

The Salesman (2016)

Dramë Thriller  2016 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
The Salesman (2016)
HD
IMDb: 7.8
124 min

Ndërkohë që një çift punon në shfaqjen “Vdekja e shitësit” gruaja e një mësuesi sulmohet në shtëpinë e saj të re. Burri është i vendosur të kërkojë dhe gjejë autorin…

Country: ,
HD About Elly (2009) 2009 8.0
About Elly (2009)
About Elly (2009)

About Elly (2009)

Dramë  2009 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
About Elly (2009)
HD
IMDb: 8.0
119 min

Zhdukja e mistershme e një mësuese kopështi gjatë një pikniku në veri të Iranit, ndiqet nga një seri fatkeqësish për bashkëudhëtarët e saj.

Country: ,
Genre: Dramë
HD Under the Shadow (2016) 2016 6.9
Under the Shadow (2016)
Under the Shadow (2016)

Under the Shadow (2016)

Dramë Horror Luftë Thriller  2016 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Under the Shadow (2016)
HD
IMDb: 6.9
84 min

Një mama dhe e bija mezi përballojnë tmerret e Tehranit të pas luftës të viteve 1980 pasi një qënie e keqe i futet në shtëpi.

Country: , , ,
HD Taxi (2015) 2015 7.3
Taxi (2015)
Taxi (2015)

Taxi (2015)

Dramë Komedi  2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
Taxi (2015)
HD
IMDb: 7.3
82 min

Jafar Panahi është përjashtuar së bëri filma nga qeveria Iraniane, kështu që ai luan rolin e një shoferi taksie, dhe realizon një film për problemet sociale në Iran.

Country:
Genre: Dramë, Komedi