"South Africa"
HD My Octopus Teacher (2020) 2020 8.1
My Octopus Teacher (2020)
My Octopus Teacher (2020)

My Octopus Teacher (2020)

Dokumentar  2020 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
My Octopus Teacher (2020)
HD
IMDb: 8.1
85 min

Një drejtor filmash fillon të zhytet në një pyll ujor në bregun e Afrikës jugore dhe gjen një oktapod femër pas të cilës mahnitet dhe kërkon të di gjithçka për…

Country:
Genre: Dokumentar
HD I’m for the Hippopotamus (1979) 1979 6.7
I’m for the Hippopotamus (1979)
I’m for the Hippopotamus (1979)

I’m for the Hippopotamus (1979)

Aksion Aventurë Komedi  1979 Shiko tani
Vlersimi: 6.7
I’m for the Hippopotamus (1979)
HD
IMDb: 6.7
92 min

Në Afrikë, dy vëllerzërit Slim dhe Tom zemërohen kur një tiran Gjerman fillon të shesë të gjithë kafshët e egra afrikane tek kopshtet zoologjike kanadeze. Ata vendosin t’i japin një…

FULL HD Escape Room: Tournament of Champions (2021) 2021 5.9
Escape Room: Tournament of Champions (2021)
Escape Room: Tournament of Champions (2021)

Escape Room: Tournament of Champions (2021)

Aksion Aventurë Horror  2021 Shiko tani
Vlersimi: 5.9
Escape Room: Tournament of Champions (2021)
FULL HD
IMDb: 5.9
88 min

Gjashtë persona, pa dashur e gjejnë veten të mbyllur në një tjetër seri të dhomave të arratisjes, duke zbuluar ngadalë se çfarë kanë të përbashkët për të shpëtuar. Duke bashkuar…

HD Resident Evil: The Final Chapter (2016) 2016 5.5
Resident Evil: The Final Chapter (2016)
Resident Evil: The Final Chapter (2016)

Resident Evil: The Final Chapter (2016)

Aksion Horror Sci-fi  2016 Shiko tani
Vlersimi: 5.5
Resident Evil: The Final Chapter (2016)
HD
IMDb: 5.5
107 min

Menjëherë pas ngjarjeve në Resident Evil: Retribution, Alice është e vetmja e mbijetuar e asaj që supozohej të ishte qëndresa e fundit e njerëzimit ndaj të pavdekshmëve. Tani, ajo duhet…

Genre: Aksion, Horror, Sci-fi
HD Dredd (2012) 2012 7.1
Dredd (2012)
Dredd (2012)

Dredd (2012)

Aksion Krim Sci-fi  2012 Shiko tani
Vlersimi: 7.1
Dredd (2012)
HD
IMDb: 7.1
95 min

Në një të ardhme katastrofike, popullata e mbetur është transferuar në disa mega-qytete, ku policë të plotfuqishëm dhe ultravjollcë janë duke kërkuar për terroristë.

Country: , , ,
Genre: Aksion, Krim, Sci-fi
HD Northmen: A Viking Saga (2014) 2014 5.4
Northmen: A Viking Saga (2014)
Northmen: A Viking Saga (2014)

Northmen: A Viking Saga (2014)

Aksion Dramë Histori  2014 Shiko tani
Vlersimi: 5.4
Northmen: A Viking Saga (2014)
HD
IMDb: 5.4
97 min

Një grup Vikingësh kalojnë kufijtë e armikut dhe një garë paniku fillon. Humbësit do të paguajnë me jetën e tyre.

HD Black Beauty (2020) 2020 6.3
Black Beauty (2020)
Black Beauty (2020)

Black Beauty (2020)

Dramë Familjar  2020 Shiko tani
Vlersimi: 6.3
Black Beauty (2020)
HD
IMDb: 6.3
N/A

Një kal i egër dhe një adoleshente krijojnë një lidhje të pathyeshme me njëri-tjetrin e cila i bën ata të pandashëm…

Genre: Dramë, Familjar
HD Triggered (2020) 2020 5.7
Triggered (2020)
Triggered (2020)

Triggered (2020)

Horror Thriller  2020 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
Triggered (2020)
HD
IMDb: 5.7
94 min

Nëntë miq të vjetër shkollë, të cilët mbajnë një sekret të errët në vetvete, nisen për kamping në pyll. Pas një nate të madhe feste, ata zgjohen me bomba vetëvrasëse…

Country:
Genre: Horror, Thriller
HD Mandela: Long Walk to Freedom (2013) 2013 7.1
Mandela: Long Walk to Freedom (2013)
Mandela: Long Walk to Freedom (2013)

Mandela: Long Walk to Freedom (2013)

Biografi Dramë Histori  2013 Shiko tani
Vlersimi: 7.1
Mandela: Long Walk to Freedom (2013)
HD
IMDb: 7.1
141 min

Një kronikë e udhëtimit të jetës së Nelson Mandelës nga fëmijëria e tij në një fshat rural, deri në inagurimin si presidenti i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në…

The Fall (2006)
HD
IMDb: 7.9
117 min

Në një spital në periferi të Los Anxhelesit të viteve 1920, një aktor i lënduar fillon t’i tregojë një pacienteje tjetër, një vajzë me krah të thyer, një histori fantastike…

HD Kings of Mulberry Street (2019) 2019 5.2
Kings of Mulberry Street (2019)
Kings of Mulberry Street (2019)

Kings of Mulberry Street (2019)

Aventurë Familjar Komedi  2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.2
Kings of Mulberry Street (2019)
HD
IMDb: 5.2
90 min

Një djalosh rrëmujaxhi dhe një tjetër i urtë dhe i sapoardhur, bëhen bashkë me dëshirën për të futur në kurth gangsterin e lagjes, i cili ua nxin jetën të gjitha…

Country:
HD Gretel & Hansel (2020) 2020 5.3
Gretel & Hansel (2020)
Gretel & Hansel (2020)

Gretel & Hansel (2020)

Fantazi Horror Thriller  2020 Shiko tani
Vlersimi: 5.3
Gretel & Hansel (2020)
HD
IMDb: 5.3
87 min

Shumë kohë më parë në një fshat të largët, një vajzë e re shkon me vëllain e saj të vogël në një pyll të errët, e dëshpëruar për ushqim dhe…

HD Escape From Pretoria (2020) 2020 6.8
Escape From Pretoria (2020)
Escape From Pretoria (2020)

Escape From Pretoria (2020)

Dramë Histori Thriller  2020 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Escape From Pretoria (2020)
HD
IMDb: 6.8
106 min

Bazuar në një histori të vërtetë, dy të burgosur politikë arrijnë të arratisen nga burgu Pretoria në Afrikën Jugore. Ata ishin dënuar për bëmat e tyre kundër lëvizjes diferencuese të…

HD Action Point (2018) 2018 5.1
Action Point (2018)
Action Point (2018)

Action Point (2018)

Dramë Komedi  2018 Shiko tani
Vlersimi: 5.1
Action Point (2018)
HD
IMDb: 5.1
85 min

D.C. është pronari i krisur i “Action Point”, një park zbavitës me çmime të ulëta, ku lojërat janë projektuar me siguri minimale, për argëtim maksimal. Për të ruajtur parkun e…

Country: ,
Genre: Dramë, Komedi
Heidi (2015)
HD
IMDb: 7.4
111 min

Hajdi është një jetime tetë vjeçe nga Zvicra, të cilën tetoja ia jep gjyshit të saj të ashpër, që banonte në mal. Tetoja e merr sërish vajzën, fshehurazi, për të…

HD Tiger House (2015) 2015 5.2
Tiger House (2015)
Tiger House (2015)

Tiger House (2015)

Aksion Dramë Krim Thriller  2015 Shiko tani
Vlersimi: 5.2
Tiger House (2015)
HD
IMDb: 5.2
80 min

Kelly hynë fshehurazi në shtëpinë e të dashurit, por sonte ajo nuk është e vetmja vizitore e paftuar. Situata del jashtë kontrollit dhe shtëpia periferike kthehet në një skenë të…

Country: ,
HD The Giver (2014) 2014 6.5
The Giver (2014)
The Giver (2014)

The Giver (2014)

Dramë Romancë Sci-fi  2014 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
The Giver (2014)
HD
IMDb: 6.5
97 min

Xhonas zgjidhet nga komuniteti i tij në dukje perfekt, pa luftë, dhimbje, vuajtje, ndryshime apo zgjedhje, që të mësojë rreth dhimbjes dhe kënaqësive të botës “së vërtetë” nga një i…

HD Young Ones (2014) 2014 5.9
Young Ones (2014)
Young Ones (2014)

Young Ones (2014)

Aksion Dramë Romancë  2014 Shiko tani
Vlersimi: 5.9
Young Ones (2014)
HD
IMDb: 5.9
100 min

Filmi ka të bëjë me një të ardhmen kur uji do të jetë vështirë për të gjetur. Një djalë adoleshent vendos të mbrojë familjen e tij që të mbijetojnë.

HD The Breed (2006) 2006 5.1
The Breed (2006)
The Breed (2006)

The Breed (2006)

Horror Thriller  2006 Shiko tani
Vlersimi: 5.1
The Breed (2006)
HD
IMDb: 5.1
91 min

Një grup prej pesë vetave nga kolegji udhëtojnë në drejtim të një ishulli për fundjavë për parti, po me çfarë problem dhe sfida do të ndeshen….

Genre: Horror, Thriller
The Lion King (2019)
HD
IMDb: 6.9
118 min

Pas vrasjes së babait të tij, një princ i ri luan largohet nga mbretëria e tij vetëm për të mësuar kuptimin e vërtetë të përgjegjësisë dhe trimërisë.

Country: , ,