"Ridley Scott"
Gladiator (2000)
HD
IMDb: 8.5
155 min

Një ish-gjeneral Romak fillon të hakmerret kundër perandorit të korruptuar i cili i vrau familjen e tij dhe e dërgoi atë drejt një skllavërie të mjerueshme.

Country: , , ,
HD Matchstick Men (2003) 2003 7.3
Matchstick Men (2003)
Matchstick Men (2003)

Matchstick Men (2003)

Dramë Komedi Krim  2003 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
Matchstick Men (2003)
HD
IMDb: 7.3
116 min

Një artist fobik i mashtrimeve dhe partneri i tij janë në prag të mashtrimit më fitimprurës, kur një vajzë adoleshente hyn papritur në lojën e tyre.

Country: ,
Genre: Dramë, Komedi, Krim
HD The Counselor (2013) 2013 5.3
The Counselor (2013)
The Counselor (2013)

The Counselor (2013)

Dramë Krim Thriller  2013 Shiko tani
Vlersimi: 5.3
The Counselor (2013)
HD
IMDb: 5.3
117 min

Një avokat gjendet ngushtë kur kapet midis një trafiku droge.

Country: ,
Thelma & Louise (1991)
HD
IMDb: 7.5
130 min

Shtëpiakja e bindur, Telma, bashkë me shoqen e saj Luizën, një kameriere e pavarur e rebele, nisen në një udhëtim të shkurtër për peshkim. Por, udhëtimi i tyre shndërrohet në…

Country: , ,
HD Exodus: Gods and Kings (2014) 2014 6.0
Exodus: Gods and Kings (2014)
Exodus: Gods and Kings (2014)

Exodus: Gods and Kings (2014)

Aksion Aventurë Dramë  2014 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
Exodus: Gods and Kings (2014)
HD
IMDb: 6.0
150 min

Udhëheqësi sfidues Moisiu ngrihet kundër Faraonit egjiptian Ramses, duke vendosur 600.000 skllevër në një udhëtim monumental të ikjes nga Egjipti për t’i dhënë fund ciklit të tmerrshëm të vuajtjeve dhe…

Country: , ,
HD All the Money in the World (2017) 2017 6.8
All the Money in the World (2017)
All the Money in the World (2017)

All the Money in the World (2017)

Dramë Krim Mister Thriller  2017 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
All the Money in the World (2017)
HD
IMDb: 6.8
132 min

Historia e vërtetë e rrëmbimit të John Pol Getty III, nipi i biznesmenit më të pasur të botës asokohe dhe përpjekjet e dëshpëruara të nënës së tij për t’i marrë…

Country: , , ,
Robin Hood (2010)
HD
IMDb: 6.6
140 min

Fituesi i çmimit Oscar Russell Crowe luan si figura legjendare e njohur me breza të tërë si “Robin Hud”, bëmat e të cilit kanë rezistuar në mitologjinë popullore dhe kanë…

Country: ,
HD Alien: Covenant (2017) 2017 6.4
Alien: Covenant (2017)
Alien: Covenant (2017)

Alien: Covenant (2017)

Horror Sci-fi  2017 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
Alien: Covenant (2017)
HD
IMDb: 6.4
122 min

Ekipi i një anijeje koloniste, drejtuar në një planet të largët, zbulon një parajsë të paeksploruar me një kërcënim përtej imagjinatës së tyre dhe duhet të tentojnë një arratisje pikëlluese.

Country: ,
Genre: Horror, Sci-fi
HD Alien (1979) 1979 8.4
Alien (1979)
Alien (1979)

Alien (1979)

Horror Sci-fi  1979 Shiko tani
Vlersimi: 8.4
Alien (1979)
HD
IMDb: 8.4
117 min

Pasi një anije hapësinore tregtare kap një sinjal të panjohur, gjatë uljes në hënë një anëtar i ekuipazhit sulmohet nga një qenie e mistershme, por ky do të jetë vetëm…

Country: ,
Genre: Horror, Sci-fi
Prometheus (2012)
HD
IMDb: 7.0
124 min

Një ekip hulumtuesish ka zbuluar një çelës për origjinën e njerëzimit në Tokë dhe nisen për një udhëtim në qoshet e errëta të Universit. Atje, ata duhet të luftojnë një…

Country: ,
HD American Gangster (2007) 2007 7.8
American Gangster (2007)
American Gangster (2007)

American Gangster (2007)

Dramë Krim  2007 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
American Gangster (2007)
HD
IMDb: 7.8
157 min

AMERIKAN GANGSTER bazohet në një histori të vërtetë të viteve 70-të. Frenk Lukas është zezaku i parë që organizon një trafikim droge aq të përkryer sa që do ta kishin…

Country: ,
Genre: Dramë, Krim
Hannibal (2001)
HD
IMDb: 6.8
131 min

Duke jetuar i dëbuar, Hanibal Lekter mundohet të rilidhet me me tashmë agjenten e turpëruar të FBI-së Klaris Starling, por e gjen veten objektiv të një hakmarrje nga një viktimë…

Country: , ,
HD Blade Runner (1982) 1982 8.1
Blade Runner (1982)
Blade Runner (1982)

Blade Runner (1982)

Dramë Sci-fi Thriller  1982 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
Blade Runner (1982)
HD
IMDb: 8.1
117 min

Një luftëtar duhet të ndjekë dhe të përpiqet t’u japë fund katër Replikantëve të cilët kanë vjedhur një anije në hapësirë dhe janë kthyer në tokë për të gjëtur krijuesin…

Country:
Kingdom of Heaven (2005)
HD
IMDb: 7.2
144 min

(MRETËRIA QIELLORE) është një aventurë epike. Bëhet fjalë për të kaluarën e një luftëtari i cili ka kaluar dekada të gjata në luftë dhe ka pësuar shtypje e humbje të…

The Martian (2015)
HD
IMDb: 8.0
144 min

Gjatë një misioni në Mars, Astronauti Mark Uatni mendohet i vdekur pas një stuhie të ashpër dhe i lënë pas nga ekuipazhi i tij. Por Uatni ka mbijetuar dhe e…

Country: , , ,
HD Body of Lies (2008) 2008 7.1
Body of Lies (2008)
Body of Lies (2008)

Body of Lies (2008)

Aksion Dramë Thriller  2008 Shiko tani
Vlersimi: 7.1
Body of Lies (2008)
HD
IMDb: 7.1
128 min

Agjenti i CIA-s Roger Ferris zbulon nje lider te madh e cila do ta çoje ne nje terrorist te dyshuar qe mund te jete operativi nga Jordania, por ndersa ai…

Country: ,
HD Black Hawk Down (2001) 2001 7.7
Black Hawk Down (2001)
Black Hawk Down (2001)

Black Hawk Down (2001)

Aksion Histori Luftë  2001 Shiko tani
Vlersimi: 7.7
Black Hawk Down (2001)
HD
IMDb: 7.7
144 min

Frymëzuar nga ngjarjet e vërteta. 123 ushtar të zgjedhur amerikan do ti kapin 2 nënkolonel Somales, të cilët gjinden në një situate të rënd të luftës duke luftuar me shumë…

Country: ,