"Roland Emmerich"
HD The Day After Tomorrow (2004) 2004 6.4
The Day After Tomorrow (2004)
The Day After Tomorrow (2004)

The Day After Tomorrow (2004)

Aksion Aventurë Sci-fi  2004 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
The Day After Tomorrow (2004)
HD
IMDb: 6.4
124 min

“Dita pas të nesërmes”  është një film Amerikan i katastrofës fantastiko-shkencore amerikane i vitit 2004, bashkë-prodhuar dhe bashkë-shkruar nga Roland Emmerich.

Country:
Midway (2019)
HD
IMDb: 6.7
138 min

Historia e betejës së Midway, e treguar nga marinarët dhe ushtarët që e luftuan… Pas sulmit në Pearl Harbor nga Japonezët, flota Amerikane detyrohet të sulmojë Japoninë, e fundit e…

HD Independence Day: Resurgence (2016) 2016 5.2
Independence Day: Resurgence (2016)
Independence Day: Resurgence (2016)

Independence Day: Resurgence (2016)

Aksion Aventurë Sci-fi  2016 Shiko tani
Vlersimi: 5.2
Independence Day: Resurgence (2016)
HD
IMDb: 5.2
120 min

Dy dekada pas cenimit të Ditës së Pavarësisë, Toka përballet me një kërcënim të ri jashtëtokësorësh. Por a do të mjaftojnë mbrojtjet hapësinore tokësore?

Country:
Anonymous (2011)
HD
IMDb: 6.9
130 min

Me sfond Anglinë Elizabetiane të mbushur me gjarpërinj politikanë, ANONIMI spekulon mbi një çështje që ka intriguar për shekuj me radhë akademikët dhe mendjet e ndritura… kush ishte autori i…

Country: , ,
10,000 BC (2008)
HD
IMDb: 5.1
109 min

Në vitin 10.000 para Krishtit, një gjahtar humbet gruan e tij nga një luftëtar i keq, kështu që mbledh së bashku një ushtri masive për të përshkuar shkretëtirën duke luftuar…

Country: ,
HD White House Down (2013) 2013 6.4
White House Down (2013)
White House Down (2013)

White House Down (2013)

Aksion Dramë Thriller  2013 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
White House Down (2013)
HD
IMDb: 6.4
131 min

Teksa bënte një tur me vajzën e tij në Shtëpinë e Bardhë, një polic hidhet në aksion për të shpëtuar vajzën e tij dhe presidentin nga një grup paraushtarakësh të…

Country:
HD Universal Soldier (1992) 1992 6.0
Universal Soldier (1992)
Universal Soldier (1992)

Universal Soldier (1992)

Aksion Krim Sci-fi Thriller  1992 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
Universal Soldier (1992)
HD
IMDb: 6.0
102 min

Ushtari Luk Deveroks dhe rreshteri i tij i keq Andrju Skot, mbetën të vrarë në Vietnam. Ushtria i përdor trupat e tyre për një projekt sekret duke ringjallur ushtarët e…

Country:
2012 (2009)
HD
IMDb: 5.8
158 min

Një aventurë epike rreth një kataklizëm globale, e cila i jep fund botës dhe tregon sforcimet heroike të të mbijetuarve.

Country:
HD Independence Day (1996) 1996 7.0
Independence Day (1996)
Independence Day (1996)

Independence Day (1996)

Aksion Aventurë Sci-fi  1996 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Independence Day (1996)
HD
IMDb: 7.0
145 min

Amerikë, në prag të festimeve për Ditën e Pavarësisë, është perceptuar një sinjal radio që vjen nga jashtë hapësirës tokësore. Alienet vijnë dhe qëllimi i tyre është për të pushtuar…

Country:
The Patriot (2000)
HD
IMDb: 7.2
165 min

Ajo është në 1776 ne kolonin e Karolinës se Jugut. Benjamin Martin, një hero i luftes francezo-indiane i cili është i shqetësuar nga e kaluara e tij, tani nuk dëshiron…

Country: ,