"Roman Polanski"
HD An Officer and a Spy (2019) 2019 7.2
An Officer and a Spy (2019)
An Officer and a Spy (2019)

An Officer and a Spy (2019)

Dramë Histori Thriller  2019 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
An Officer and a Spy (2019)
HD
IMDb: 7.2
132 min

Një film i vlerësuar dhe nominuar me shumë çmime ndërkombëtare Oficeri dhe Spiuni : Më 1894, Kapiteni Francez Alfred Dreyfus dënohet padrejtësisht për tradhti dhe dënohet me burg të përjetshëm në…

Country: ,
HD Oliver Twist (2005) 2005 6.8
Oliver Twist (2005)
Oliver Twist (2005)

Oliver Twist (2005)

Dramë Familjar Krim  2005 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Oliver Twist (2005)
HD
IMDb: 6.8
130 min

Një adaptim i rrëfenjës klasike të Dikensit, ku një djalë jetim njihet me një hajdut xhepash në rrugët e Londrës. Nga atje, ai hyn në një jetimore ku djemtë janë…

HD The Pianist (2002) 2002 8.5
The Pianist (2002)
The Pianist (2002)

The Pianist (2002)

Dramë Luftë  2002 Shiko tani
Vlersimi: 8.5
The Pianist (2002)
HD
IMDb: 8.5
150 min

Bazuar në autobiografinë e tij një pianist gjatë viteve të 1939 përpiqet t’i mbijetoje shkatërrimit, torturës, abuzimit dhe frikës nga lufta e dytë botërore.

Country: , , ,
Genre: Dramë, Luftë
HD The Ghost Writer (2010) 2010 7.2
The Ghost Writer (2010)
The Ghost Writer (2010)

The Ghost Writer (2010)

Mister Thriller  2010 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
The Ghost Writer (2010)
HD
IMDb: 7.2
128 min

Adam Lang, është një ish- kryeministër britanik dhe gjen strehë në një ishull në bregun lindor të SHBA gjatë një dimri, ku ai shkroi autobiografinë e tij. Kur këshilltari i…

Country: , ,