"Sanjay Leela Bhansali"
HD Black (2005) 2005 8.2
Black (2005)
Black (2005)

Black (2005)

Dramë  2005 Shiko tani
Vlersimi: 8.2
Black (2005)
HD
IMDb: 8.2
122 min

Historia e vërtetë e një vajze shurdh-memece dhe të verbër, shpresa e vetme e së cilës ishte mësuesi i saj që e mësoi si të kuptonte botën e të dilte…

Country:
Genre: Dramë
Padmaavat (2018)
HD
IMDb: 7.0
164 min

Në Rajastanin mesjetar, mbretëresha Padmavati martohet me një mbret fisnik dhe të dy jetojnë në një fortesë të begatë deri sa një sulltan ambicioz dëgjon për bukurinë e Padmavatit dhe…

Country:
HD Bajirao Mastani (2015) 2015 7.2
Bajirao Mastani (2015)
Bajirao Mastani (2015)

Bajirao Mastani (2015)

Histori Luftë Romancë  2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Bajirao Mastani (2015)
HD
IMDb: 7.2
158 min

Një histori romantike midis gjeneralit të Marthas, Baji Raoi I dhe Mastanit, një princeshë myslimane.

Country:
HD Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela (2013) 2013 6.4
Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela (2013)
Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela (2013)

Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela (2013)

Dramë Romancë  2013 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela (2013)
HD
IMDb: 6.4
150 min

Rajadët dhe Sanerët janë armiqësi mes veti qysh prej kohësh por rastësisht një Rajad dashurohet në një vajzë Sanere dhe…

Country: