"Steven Spielberg"
HD Indiana Jones and the Temple of Doom (1984) 1984 7.6
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984)
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984)

Indiana Jones and the Temple of Doom (1984)

Aksion Aventurë  1984 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984)
HD
IMDb: 7.6
118 min

Arkeologu i famshëm, Indiana Jones shkon në Indi për të gjetur një gurë të çmuar…

Country:
Minority Report (2002)
HD
IMDb: 7.6
145 min

Në një të ardhme, ku një njësi speciale e policisë është në gjendje ti arrestojë vrasësit para se të ndodhë vrasja, një oficer nga kjo njësi do të akuzohet për…

Country:
HD The Adventures of Tintin (2011) 2011 7.3
The Adventures of Tintin (2011)
The Adventures of Tintin (2011)

The Adventures of Tintin (2011)

Aksion Animuar Aventurë Dublime  2011 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
The Adventures of Tintin (2011)
HD
IMDb: 7.3
107 min

Tintini dhe Kapiteni Hadok nisën për të gjetur një thesar të lashtë, por nuk do jetë aq e lehtë për ta pasi  dhe Rakami i kuq bashkë me ekuipazhin e…

Country: , ,
HD War Horse (2011) 2011 7.2
War Horse (2011)
War Horse (2011)

War Horse (2011)

Aksion Dramë Luftë  2011 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
War Horse (2011)
HD
IMDb: 7.2
146 min

Alberti, një djalosh i ri krijon një miqësi të veçantë me kalin e tij, Xhoi. Por lufta i detyron të ndahen dhe Xhoi blihet nga kalorësit për tu përdorur në…

Country: ,
Jaws (1975)
HD
IMDb: 8.0
124 min

Kur një peshkaqen vrasës shkakton kaos në një komunitet plazhi, mbetet në dorë të një sherifi lokal, një biologu detar dhe një detari të vjetër të mposhtin bishën.

Country:
HD Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008) 2008 6.1
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008)
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008)

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008)

Aksion Aventurë  2008 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008)
HD
IMDb: 6.1
122 min

Në 1957 arkeologu i spikatur “Indiana” Xhons thirret në aksion dhe bie në kurthin e një komploti sovjetik për të zbuluar një thesar të lashtë të fshehur mijëra vite para…

Country:
HD Raiders of the Lost Ark (1981) 1981 8.4
Raiders of the Lost Ark (1981)
Raiders of the Lost Ark (1981)

Raiders of the Lost Ark (1981)

Aksion Aventurë  1981 Shiko tani
Vlersimi: 8.4
Raiders of the Lost Ark (1981)
HD
IMDb: 8.4
115 min

Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark : Në 1936, arkeologu dhe aventurieri Indiana Xhons u punësua nga qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të gjetur…

Country:
HD A.I. Artificial Intelligence (2001) 2001 7.2
A.I. Artificial Intelligence (2001)
A.I. Artificial Intelligence (2001)

A.I. Artificial Intelligence (2001)

Aventurë Dramë Sci-fi  2001 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
A.I. Artificial Intelligence (2001)
HD
IMDb: 7.2
146 min

Një djalë robotë shumë i avancuar dëshiron të bëhet “i vërtetë”, kështu që ai të mund të rifitojë dashurinë e nënës së tij njerëzor.

Country: ,
HD The Terminal (2004) 2004 7.4
The Terminal (2004)
The Terminal (2004)

The Terminal (2004)

Dramë Komedi  2004 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
The Terminal (2004)
HD
IMDb: 7.4
128 min

Një turist nga Evropa Lindore e gjen veten të bllokuar në aeroportin JKF në Nju Jork. Ai detyrohet të qëndrojë aty dhe të përballet me sfidat por dhe me të…

Country:
Genre: Dramë, Komedi
HD Ready Player One (2018) 2018 7.5
Ready Player One (2018)
Ready Player One (2018)

Ready Player One (2018)

Aventurë Sci-fi  2018 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Ready Player One (2018)
HD
IMDb: 7.5
140 min

Kur krijuesi i një bote virtuale të quajtur Oaz vdes, ai sfidon të gjithë përdoruesit e Oazit për të gjetur vezën e tij të Pashkës. Ai që arrin të fitojë…

Country: ,
HD The Post (2017) 2017 7.2
The Post (2017)
The Post (2017)

The Post (2017)

Dramë Histori  2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
The Post (2017)
HD
IMDb: 7.2
116 min

Një skandal i mbuluar që ka kaluar katër presidenca shtyn drejtuesen e parë femër të një gazete prestigjoze të fillojë një betejë të paprecedentë kundër qeverisë.

Country: ,
Genre: Dramë, Histori
HD Saving Private Ryan (1998) 1998 8.6
Saving Private Ryan (1998)
Saving Private Ryan (1998)

Saving Private Ryan (1998)

Dramë Histori Luftë  1998 Shiko tani
Vlersimi: 8.6
Saving Private Ryan (1998)
HD
IMDb: 8.6
169 min

Pas një zbarkimi të dështuar në Normandi, një grup ushtarësh amerikanë duhet të shkojnë pas linjave të armikut për të shpëtuar një paratrup që ka humbur të tre vëllezërit e…

Country:
HD Bridge of Spies (2015) 2015 7.6
Bridge of Spies (2015)
Bridge of Spies (2015)

Bridge of Spies (2015)

Dramë Thriller  2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
Bridge of Spies (2015)
HD
IMDb: 7.6
142 min

Trilleri dramatik i bërë në sfondin e ndodhive të mëdha historike, flet për Xhejms Donovanin…

Country: , ,
The BFG (2016)
HD
IMDb: 6.4
117 min

Një vajzë që quhet Sofi, ndeshet me Gjigantin e madh e miqësor që, krahas pamjes së tij frikësuese, del që ka një shpirt të mirë, i cili konsiderohet nga gjigantët…

Country: , ,
HD Catch Me If You Can (2002) 2002 8.1
Catch Me If You Can (2002)
Catch Me If You Can (2002)

Catch Me If You Can (2002)

Dramë Krim  2002 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
Catch Me If You Can (2002)
HD
IMDb: 8.1
141 min

“Më kap nëse mundesh” është historia e vërtetë e falsifikatorit Frank Abagnale Jr. i cili lindi më 27 prill të vitit 1948 dhe e shtriu “aktivitetin” e tij të mashtrimit…

Country: ,
Genre: Dramë, Krim
Munich (2005)
HD
IMDb: 7.5
164 min

Bazuar në historinë e vërtetë të pas shtatorit të zi, në lidhje me pesë burra të zgjedhur për të eliminuar përgjegjësit e asaj dite fatale.

Country: , ,
HD War of the Worlds (2005) 2005 6.5
War of the Worlds (2005)
War of the Worlds (2005)

War of the Worlds (2005)

Aventurë Sci-fi Thriller  2005 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
War of the Worlds (2005)
HD
IMDb: 6.5
116 min

Pasi toka pushtohet nga makineri trekëmbëshe aliene, një familje përpiqet t’i mbijetojë luftës së re.

Country:
HD Schindler’s List (1993) 1993 8.9
Schindler’s List (1993)
Schindler’s List (1993)

Schindler’s List (1993)

Dramë Histori Luftë  1993 Shiko tani
Vlersimi: 8.9
Schindler’s List (1993)
HD
IMDb: 8.9
195 min

Në Poloni gjatë Luftës së Dytë Botërore, Oskar Schindler gradualisht fillon të shqetësohet për fuqinë punëtore të tij çifute, pasi përjeton persekutimet e tyre nga nazistët. Ky film mban vendin…

Country: