"Tim Burton"
HD Alice in Wonderland (2010) 2010 6.4
Alice in Wonderland (2010)
Alice in Wonderland (2010)

Alice in Wonderland (2010)

Aventurë Familjar Fantazi  2010 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
Alice in Wonderland (2010)
HD
IMDb: 6.4
108 min

Liza është tashmë 19 vjeç, kur rikthehet në Botën e Çudirave, në të cilën ka kaluar aventurën e saj më të jashtëzakonshme të fëmijërisë. Aty, ajo takohet sërish me miqtë…

Country: ,
Dumbo (2019)
HD
IMDb: 6.3
112 min

Klasiku Dambo, elefanti me veshët e mëdhenj, arrin të shpëtojë cirkun me aftësinë e tij për të fluturuar. Por bashkë me shokët e tij të vegjël, Millin dhe Xhoin, zbulojnë…

Country: , , ,
Big Fish (2003)
HD
IMDb: 8.0
125 min

Një bir i frustruar përpiqet të dallojë faktin nga trillimi gjatë kohës që babai i tij është duke dhënë shpirt.

Country:
HD Edward Scissorhands (1990) 1990 7.9
Edward Scissorhands (1990)
Edward Scissorhands (1990)

Edward Scissorhands (1990)

Dramë Fantazi Romancë  1990 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
Edward Scissorhands (1990)
HD
IMDb: 7.9
105 min

Një burre i dashur, me gershere në vend të duarve, është sjelle të jetoje në komunitet pasi ka jetuar në izolim.

Country:
HD Frankenweenie (2012) 2012 6.9
Frankenweenie (2012)
Frankenweenie (2012)

Frankenweenie (2012)

Animuar Familjar Komedi  2012 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Frankenweenie (2012)
HD
IMDb: 6.9
87 min

Kur qeni i Viktorit të vogël i quajtur Xixëllues goditet nga një makinë, Viktori vendos ta kthejë në jetë në mënyrën e vetme që ai di. Por kur “përbindëshi” me…

Country:
HD Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) 2007 7.3
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)

Dramë Horror  2007 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007)
HD
IMDb: 7.3
116 min

Todd I akuzuar padrejtësisht për krime qe si ka kryer, do te arrestohet. Por kur del nga burgu ai do të shnderrohet në një njeri krejt tjeter.

Country: ,
Genre: Dramë, Horror
HD Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2016) 2016 6.7
Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2016)
Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2016)

Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2016)

Aventurë Dramë Familjar Fantazi  2016 Shiko tani
Vlersimi: 6.7
Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children (2016)
HD
IMDb: 6.7
127 min

Kur Xhejkob zbulon të dhëna për një mister që zgjatet me kohën, ai gjen shtëpinë e znj. Shtegtare për fëmijët e veçantë. Por, rreziku thellohet pasi ai njihet me banorët…

Country: , , ,
HD Dark Shadows (2012) 2012 6.2
Dark Shadows (2012)
Dark Shadows (2012)

Dark Shadows (2012)

Fantazi Komedi  2012 Shiko tani
Vlersimi: 6.2
Dark Shadows (2012)
HD
IMDb: 6.2
113 min

Një vampir i burgosur, Barnaba Collins,  është liruar dhe kthehet në shtëpinë e tij stërgjyshërore, ku pasardhësit e tij jofunksionalë kanë nevojë për mbrojtjen e tij…

Country: , ,
Genre: Fantazi, Komedi
HD Big Eyes (2014) 2014 7.0
Big Eyes (2014)
Big Eyes (2014)

Big Eyes (2014)

Dramë  2014 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Big Eyes (2014)
HD
IMDb: 7.0
106 min

Një drame e pasqyruar në piktoren e famshme Margareta Kin, sukseset e të ciles kishin filluar rreth viteve 1950 dhe gjate këtyre viteve ajo pati vështirësi me burrin e saj,…

Country: ,
Genre: Dramë