Dishoom

Kur lojtari i kriketit indian Viraj Sharma humbet në lindjen e mesme , dy policë Kabir Shergill dhe Junaid Ansari duhet të bashkohen për një sulm 36 orësh para se të filloj ndeshja Indi – Pakistan.

Zhanri: AksionAventurëKomedi

Drejtori:

Shteti:

Koha: 124 min

Realizimi:

IMDb: 5.1

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *