Dokumentar
FULL HD My Heroes Were Cowboys (2021) 2021 7.7
My Heroes Were Cowboys (2021)
My Heroes Were Cowboys (2021)

My Heroes Were Cowboys (2021)

Dokumentar Short  2021 Shiko tani
Vlersimi: 7.7
My Heroes Were Cowboys (2021)
FULL HD
IMDb: 7.7
22 min

Robin Wiltshire, një emigrant i frymëzuar nga ikonografia e perëndimoreve të Hollivudit, gjen kuptim dhe shpengim përmes artit të stërvitjes së kuajve.

Country:
Cosmos: A Spacetime Odyssey 2014
Cosmos: A Spacetime Odyssey
Cosmos: A Spacetime Odyssey

Cosmos: A Spacetime Odyssey

Dokumentar  2014 Shiko tani
Vlersimi:
Cosmos: A Spacetime Odyssey
TMDb: 9.3
60 min

Një shpjegim për zbulimet e ligjeve të natyrës dhe koordinatave në hapësirë ​​dhe kohë.

Status: Ended
Genre: Dokumentar
HD The Year Earth Changed (2021) 2021 8.4
The Year Earth Changed (2021)
The Year Earth Changed (2021)

The Year Earth Changed (2021)

Dokumentar  2021 Shiko tani
Vlersimi: 8.4
The Year Earth Changed (2021)
HD
IMDb: 8.4
48 min

Një dokumentar ku tregon se si ndryshoi bota, veçanërisht natyra në kohën që njerëzimi ishte i mbyllur në karantinë.

Country:
Genre: Dokumentar
HD The White Helmets (2016) 2016 7.5
The White Helmets (2016)
The White Helmets (2016)

The White Helmets (2016)

Dokumentar Krim Luftë  2016 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
The White Helmets (2016)
HD
IMDb: 7.5
41 min

Ndërsa sulmet ajrore vazhdojnë të godasin qytetet Siriane, një grup vullnetarësh rrezikojnë jetën e tyre për të shpëtuar viktimat që ndodhen poshtë rrënojave.

Country:
Fyre (2019)
HD
IMDb: 7.2
97 min

Ai ju premtoi supermodele dhe jahte, por ju solli çadra djelli dhe sanduiçe me djathë. Si një njeri organizoi një festival famëkeq.

Country:
Planet Earth II 2016
Planet Earth II
Planet Earth II

Planet Earth II

Dokumentar  2016 Shiko tani
Vlersimi:
Planet Earth II
TMDb: 9.5
50 min

Një dokumentar rreth jetës së egër, me David Attenborough, duke filluar me një vështrim në ishujt e largët që ofrojnë një strehë për disa nga krijesat më të rralla të…

Status: Ended
Genre: Dokumentar
HD Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020) 2020 6.8
Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020)
Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020)

Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020)

Dokumentar Muzikë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020)
HD
IMDb: 6.8
N/A

Një dokumentar interesant rreth këngëtares së njohur Ariana Grande, koncerteve të suksesshme muzikore, por dhe jetën e saj prapa skenave.

Country:
The Last Dance 2020
The Last Dance
The Last Dance

The Last Dance

Dokumentar  2020 Shiko tani
Vlersimi:
The Last Dance
TMDb: 9.2
60 min

Historia ngritjes së Chicago Bulls gjatë viteve 1990, të udhëhequr nga Michael Jordan, një nga dinastitë më të qarta në historinë e sportit.

Status: Ended
Genre: Dokumentar
Diego Maradona (2019)
HD
IMDb: 7.7
130 min

Një dokumentar që flet për karrierën legjendare të ish-futbollistit më të për folur të të gjithë kohërave, Diego Maradona, i cili u nda nga jeta më 25 nëntor 2020…

Country:
HD Stripped: Los Angeles (2020) 2020 4.7
Stripped: Los Angeles (2020)
Stripped: Los Angeles (2020)

Stripped: Los Angeles (2020)

Dokumentar  2020 Shiko tani
Vlersimi: 4.7
Stripped: Los Angeles (2020)
HD
IMDb: 4.7
80 min

(+18) Jeta Lukzoze e striptisteve, në këtë film do të shikoni se si femrat fitojnë shuma të majme parash online duke postuar foto/video nudo të ndryshme në rrjetet sociale si…

Country:
Genre: Dokumentar
HD American Murder: The Family Next Door (2020) 2020 7.2
American Murder: The Family Next Door (2020)
American Murder: The Family Next Door (2020)

American Murder: The Family Next Door (2020)

Dokumentar Krim  2020 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
American Murder: The Family Next Door (2020)
HD
IMDb: 7.2
82 min

Në 2018, 38 vjeçarja Shanann Watts dhe dy vajzat e saj u zhdukën në mënyrë të pa shpjegueshme në Kolorado. Me dhimbje të madhe historia tronditëse e kësaj familje u…

Country:
Bears (2014)
HD
IMDb: 7.4
78 min

Një dokumentar i cili ndjek një familje arinjsh në Alaskë, dhe shfaq vlerat e një nëne që kujdesët për të vegjlit e saj dhe ju mëson atyre gjërat themëlore për jetën…

Country:
HD The Social Dilemma (2020) 2020 7.9
The Social Dilemma (2020)
The Social Dilemma (2020)

The Social Dilemma (2020)

Dokumentar Dramë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
The Social Dilemma (2020)
HD
IMDb: 7.9
94 min

Një dokumentar i cili shpjegon se sa të rrezikshme janë rrjetet sociale për njeriun. Ekspertët e teknologjisë japin  informacion dhe alarmin për krijimin e tyre.

Country:
3 Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3 (2019) 2019 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3 (2019)
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3 (2019)

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3 (2019)

Dokumentar  2019 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3 (2019)
3
IMDb: 8.0
52 min

Billi shqetësohet për ngrohjen globale dhe ndotjen e ajrit dhe mundohet të gjejë një zgjidhje. Mundësia më e mirë është energjia bërthamore dhe Billi me ekipin e tij mundohen të…

Country:
Genre: Dokumentar
2 Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 2 (2019) 2019 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 2 (2019)
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 2 (2019)

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 2 (2019)

Dokumentar  2019 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 2 (2019)
2
IMDb: 8.0
52 min

Billi kërkon zgjidhje për zhdukjen e përhershme të poliomielitit, sëmundje që prek shumë vendet e varfra me epiqendër në Nigeri. Në fillim shpërndarja e vaksinës shkon mirë por trazirat dhe…

Country:
Genre: Dokumentar
1 Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 1 (2019) 2019 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 1 (2019)
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 1 (2019)

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 1 (2019)

Dokumentar  2019 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 1 (2019)
1
IMDb: 8.0
52 min

Një dokumentar që tregon historinë e jetës së Bill Gatesit kur ai kërkon zgjidhjen e disa prej problemeve më komplekse në botë.

Country:
Genre: Dokumentar
HD Make Us Dream (2018) 2018 8.1
Make Us Dream (2018)
Make Us Dream (2018)

Make Us Dream (2018)

Dokumentar  2018 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
Make Us Dream (2018)
HD
IMDb: 8.1
104 min

Dokumentar mbi karrierën e paimagjinueshme të futbollit të Stiven Xherardit, një nga lojtarët më të mirë të Klubit të Liverpulit.

Country:
Genre: Dokumentar
HD Kenny (2017) 2017 7.3
Kenny (2017)
Kenny (2017)

Kenny (2017)

Dokumentar  2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
Kenny (2017)
HD
IMDb: 7.3
86 min

Një portret i hapur dhe i përafërt i lojtarit Keni Daglish – lojtari, burri, e vërteta.

Country:
Genre: Dokumentar
HD Conor McGregor: Notorious (2017) 2017 7.2
Conor McGregor: Notorious (2017)
Conor McGregor: Notorious (2017)

Conor McGregor: Notorious (2017)

Dokumentar  2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Conor McGregor: Notorious (2017)
HD
IMDb: 7.2
90 min

Një film-dokumentar që paraqet jetën e luftëtarit më të përfolur në UFC këto vitet e fundit, Conor McGregor (Konor MekGregor) dhe hapat që ndoqi për tu bërë një nga kampionët…

Country:
Genre: Dokumentar
HD Kim Dotcom: Caught in the Web (2017) 2017 7.0
Kim Dotcom: Caught in the Web (2017)
Kim Dotcom: Caught in the Web (2017)

Kim Dotcom: Caught in the Web (2017)

Dokumentar  2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Kim Dotcom: Caught in the Web (2017)
HD
IMDb: 7.0
107 min

Historia e njeriut më të kërkuar në internet. Përndjekja e kreut të website-it Megaupload që u mbyll prej ankesave të kompanive të filmave amerikane…

Country:
Genre: Dokumentar