Short
FULL HD My Heroes Were Cowboys (2021) 2021 7.7
My Heroes Were Cowboys (2021)
My Heroes Were Cowboys (2021)

My Heroes Were Cowboys (2021)

Dokumentar Short  2021 Shiko tani
Vlersimi: 7.7
My Heroes Were Cowboys (2021)
FULL HD
IMDb: 7.7
22 min

Robin Wiltshire, një emigrant i frymëzuar nga ikonografia e perëndimoreve të Hollivudit, gjen kuptim dhe shpengim përmes artit të stërvitjes së kuajve.

Country:
HD Kung Fu Panda Holiday (2010) 2010 6.8
Kung Fu Panda Holiday (2010)
Kung Fu Panda Holiday (2010)

Kung Fu Panda Holiday (2010)

Aksion Animuar Familjar Short  2010 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Kung Fu Panda Holiday (2010)
HD
IMDb: 6.8
21 min

Po, emërohet si mikpritës nga mjeshtri Shifu, pasi një festë tradicionale do zhvillohet në pallat ku do marrin pjesë shumë pjestar të rëndësishëm.

Country:
Bao (2018)
HD
IMDb: 7.5
8 min

Një grua kanadeze e cila vuan nga sindroma e vetmisë, merr një goditje të dytë kur një prej petave të saj të bëra me dorë gjallërohet.

Country:
HD Naruto Shippuden: Sunny Side Battle! (2014) 2014 6.6
Naruto Shippuden: Sunny Side Battle! (2014)
Naruto Shippuden: Sunny Side Battle! (2014)

Naruto Shippuden: Sunny Side Battle! (2014)

Aksion Animuar Aventurë Short  2014 Shiko tani
Vlersimi: 6.6
Naruto Shippuden: Sunny Side Battle! (2014)
HD
IMDb: 6.6
11 min

Itachi përgatit mëngjesin për Sasuken, në shtëpinë e tyre të vjetër.

Country:
Distance (2020)
HD
IMDb: 7.2
35 min

Pasi Emil trashëgon shtëpinë e gjyshit të tij të ndjerë, ai zbulon se aty fshihet një portal i cili të çon një një botë magjike. Por kjo magji ka dy…

HD The Snowman (1982) 1982 8.2
The Snowman (1982)
The Snowman (1982)

The Snowman (1982)

Animuar Familjar Short  1982 Shiko tani
Vlersimi: 8.2
The Snowman (1982)
HD
IMDb: 8.2
26 min

Në prag të Krishtlindjes, një djalosh i vogël ndërton një njeri dëbore i cili mund të fluturoje,  ai e çon djaloshin në Polin e Veriut për të takuar babagjyshin e…

Country:
HD Predator: Dark Ages (2015) 2015 6.1
Predator: Dark Ages (2015)
Predator: Dark Ages (2015)

Predator: Dark Ages (2015)

Aksion Sci-fi Short  2015 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
Predator: Dark Ages (2015)
HD
IMDb: 6.1
27 min

Ky film ndjek një grup kalorësish Templarë të cilët vihen në provë përballë një përbindëshi të panjohur në Angli. (Një film i pavarur i bërë nga fansat e filmave “Predator”).

Country:
HD Once Upon a Snowman (2020) 2020 7.0
Once Upon a Snowman (2020)
Once Upon a Snowman (2020)

Once Upon a Snowman (2020)

Animuar Aventurë Short  2020 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Once Upon a Snowman (2020)
HD
IMDb: 7.0
8 min

Hapat e parë të Olaf teksa po mësohet me jetën, ai është në kërkim të identitetit të tij në malet me dëborë jashtë Arendelles.

Country:
Bilby (2018)
HD
IMDb: 7.4
8 min

Në pjesën e pasme Australiane, një Koalë ‘Bilby’ jeton në shkretëtirën e nxehtë ku përmes sprovave dhe mundimeve ai shpëton një zog të pambrojtur nga grabitqarët dhe padashur bëhet mbrojtësi…

Country:
HD Because I’m A Girl (2001) 2001 8.9
Because I’m A Girl (2001)
Because I’m A Girl (2001)

Because I’m A Girl (2001)

Dramë Romancë Short  2001 Shiko tani
Vlersimi: 8.9
Because I’m A Girl (2001)
HD
IMDb: 8.9
8 min

Rastësisht një fotograf i qytetit ndeshet në rrugë me një vajzë e cila punon në një parukeri aty pranë, shumë shpejt ata miqësohen me njëri tjetrin, por gjërat nuk do…

Country:
HD Crac (1980) 1980 7.4
Crac (1980)
Crac (1980)

Crac (1980)

Animuar Short  1980 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
Crac (1980)
HD
IMDb: 7.4
15 min

Një film i shkurtër ku illustrohet Montreali (Kanadaja) i cili tregon se sa e bukur ishte jeta përpara kur nuk kishte ndërtime, pallate etj…

Country:
Genre: Animuar, Short
HD Tangled Ever After (2012) 2012 7.6
Tangled Ever After (2012)
Tangled Ever After (2012)

Tangled Ever After (2012)

Animuar Familjar Komedi Short  2012 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
Tangled Ever After (2012)
HD
IMDb: 7.6
6 min

Rapunzeli dhe Eugeni janë në prag të martesës, por Pascali dhe Maximusi duhet të gjejnë unazat e martesës pasi u humbën në mes të ceremonisë.

Country:
Paperman (2012)
HD
IMDb: 8.3
7 min

(Fitues i çmimit Oskar, si best short animation.) Një punëtor zyre i vetmuar rastësisht takon vajzën e ëndrrave të tij dhe përdor aeroplanë letre për të terhequr vëmendjen e saj.

Country:
Frozen Fever (2015)
HD
IMDb: 6.9
8 min

Në ditëlindjen e Anës, Elsa dhe Kristofi vendosin ti bëjnë surprizë festën më të mirë që është parë ndonjëherë, por fuqitë e akullta të Elsës rrezikojnë ta prishin festën magjike.

Country:
HD Ice Age: A Mammoth Christmas (2011) 2011 6.5
Ice Age: A Mammoth Christmas (2011)
Ice Age: A Mammoth Christmas (2011)

Ice Age: A Mammoth Christmas (2011)

Animuar Familjar Short  2011 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
Ice Age: A Mammoth Christmas (2011)
HD
IMDb: 6.5
26 min

Kur Sidni shkatërron padashje gurin e vyer të Krishtlindjeve të Manit, ai përfundon në listën e të këqinjve të santës.

Country:
The Snail and the Whale (2019) 2019 7.6
The Snail and the Whale (2019)
The Snail and the Whale (2019)

The Snail and the Whale (2019)

Animuar Familjar Short  2019 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
The Snail and the Whale (2019)
IMDb: 7.6
26 min

Një kërmill i vogël udhëton rreth botës në shpinën e një balene të madhe ngjyrë blu.

Country: