Dokumentar
HD The Year Earth Changed (2021) 2021 8.4
The Year Earth Changed (2021)
The Year Earth Changed (2021)

The Year Earth Changed (2021)

Dokumentar  2021 Shiko tani
Vlersimi: 8.4
The Year Earth Changed (2021)
HD
IMDb: 8.4
48 min

Një dokumentar ku tregon se si ndryshoi bota, veçanërisht natyra në kohën që njerëzimi ishte i mbyllur në karantinë.

Country:
Genre: Dokumentar
HD The White Helmets (2016) 2016 7.5
The White Helmets (2016)
The White Helmets (2016)

The White Helmets (2016)

Dokumentar Krim Luftë  2016 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
The White Helmets (2016)
HD
IMDb: 7.5
41 min

Ndërsa sulmet ajrore vazhdojnë të godasin qytetet Siriane, një grup vullnetarësh rrezikojnë jetën e tyre për të shpëtuar viktimat që ndodhen poshtë rrënojave.

Country:
Fyre (2019)
HD
IMDb: 7.2
97 min

Ai ju premtoi supermodele dhe jahte, por ju solli çadra djelli dhe sanduiçe me djathë. Si një njeri organizoi një festival famëkeq.

Country:
Planet Earth II 2016
Planet Earth II
Planet Earth II

Planet Earth II

Dokumentar  2016 Shiko tani
Vlersimi:
Planet Earth II
TMDb: 9.5
50 min

Një dokumentar rreth jetës së egër, me David Attenborough, duke filluar me një vështrim në ishujt e largët që ofrojnë një strehë për disa nga krijesat më të rralla të…

Status: Ended
Genre: Dokumentar
HD Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020) 2020 6.8
Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020)
Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020)

Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020)

Dokumentar Muzikë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Ariana Grande: Excuse Me, I Love You (2020)
HD
IMDb: 6.8
N/A

Një dokumentar interesant rreth këngëtares së njohur Ariana Grande, koncerteve të suksesshme muzikore, por dhe jetën e saj prapa skenave.

Country:
The Last Dance 2020
The Last Dance
The Last Dance

The Last Dance

Dokumentar  2020 Shiko tani
Vlersimi:
The Last Dance
TMDb: 9.2
60 min

Historia ngritjes së Chicago Bulls gjatë viteve 1990, të udhëhequr nga Michael Jordan, një nga dinastitë më të qarta në historinë e sportit.

Status: Ended
Genre: Dokumentar
HD Diego Maradona (2019) 2019 7.7
Diego Maradona (2019)
Diego Maradona (2019)

Diego Maradona (2019)

Biografi Dokumentar  2019 Shiko tani
Vlersimi: 7.7
Diego Maradona (2019)
HD
IMDb: 7.7
130 min

Një dokumentar që flet për karrierën legjendare të ish-futbollistit më të për folur të të gjithë kohërave, Diego Maradona, i cili u nda nga jeta më 25 nëntor 2020…

Country:
HD Stripped: Los Angeles (2020) 2020 4.7
Stripped: Los Angeles (2020)
Stripped: Los Angeles (2020)

Stripped: Los Angeles (2020)

Dokumentar  2020 Shiko tani
Vlersimi: 4.7
Stripped: Los Angeles (2020)
HD
IMDb: 4.7
80 min

(+18) Jeta Lukzoze e striptisteve, në këtë film do të shikoni se si femrat fitojnë shuma të majme parash online duke postuar foto/video nudo të ndryshme në rrjetet sociale si…

Country:
Genre: Dokumentar
HD American Murder: The Family Next Door (2020) 2020 7.2
American Murder: The Family Next Door (2020)
American Murder: The Family Next Door (2020)

American Murder: The Family Next Door (2020)

Dokumentar Krim  2020 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
American Murder: The Family Next Door (2020)
HD
IMDb: 7.2
82 min

Në 2018, 38 vjeçarja Shanann Watts dhe dy vajzat e saj u zhdukën në mënyrë të pa shpjegueshme në Kolorado. Me dhimbje të madhe historia tronditëse e kësaj familje u…

Country:
Bears (2014)
HD
IMDb: 7.4
78 min

Një dokumentar i cili ndjek një familje arinjsh në Alaskë, dhe shfaq vlerat e një nëne që kujdesët për të vegjlit e saj dhe ju mëson atyre gjërat themëlore për jetën…

Country:
HD The Social Dilemma (2020) 2020 7.9
The Social Dilemma (2020)
The Social Dilemma (2020)

The Social Dilemma (2020)

Dokumentar Dramë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
The Social Dilemma (2020)
HD
IMDb: 7.9
94 min

Një dokumentar i cili shpjegon se sa të rrezikshme janë rrjetet sociale për njeriun. Ekspertët e teknologjisë japin  informacion dhe alarmin për krijimin e tyre.

Country:
3 Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3 (2019) 2019 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3 (2019)
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3 (2019)

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3 (2019)

Dokumentar  2019 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 3 (2019)
3
IMDb: 8.0
52 min

Billi shqetësohet për ngrohjen globale dhe ndotjen e ajrit dhe mundohet të gjejë një zgjidhje. Mundësia më e mirë është energjia bërthamore dhe Billi me ekipin e tij mundohen të…

Country:
Genre: Dokumentar
2 Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 2 (2019) 2019 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 2 (2019)
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 2 (2019)

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 2 (2019)

Dokumentar  2019 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 2 (2019)
2
IMDb: 8.0
52 min

Billi kërkon zgjidhje për zhdukjen e përhershme të poliomielitit, sëmundje që prek shumë vendet e varfra me epiqendër në Nigeri. Në fillim shpërndarja e vaksinës shkon mirë por trazirat dhe…

Country:
Genre: Dokumentar
1 Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 1 (2019) 2019 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 1 (2019)
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 1 (2019)

Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 1 (2019)

Dokumentar  2019 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates 1 (2019)
1
IMDb: 8.0
52 min

Një dokumentar që tregon historinë e jetës së Bill Gatesit kur ai kërkon zgjidhjen e disa prej problemeve më komplekse në botë.

Country:
Genre: Dokumentar
HD Make Us Dream (2018) 2018 8.1
Make Us Dream (2018)
Make Us Dream (2018)

Make Us Dream (2018)

Dokumentar  2018 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
Make Us Dream (2018)
HD
IMDb: 8.1
104 min

Dokumentar mbi karrierën e paimagjinueshme të futbollit të Stiven Xherardit, një nga lojtarët më të mirë të Klubit të Liverpulit.

Country:
Genre: Dokumentar
HD Kenny (2017) 2017 7.3
Kenny (2017)
Kenny (2017)

Kenny (2017)

Dokumentar  2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
Kenny (2017)
HD
IMDb: 7.3
86 min

Një portret i hapur dhe i përafërt i lojtarit Keni Daglish – lojtari, burri, e vërteta.

Country:
Genre: Dokumentar
HD Conor McGregor: Notorious (2017) 2017 7.2
Conor McGregor: Notorious (2017)
Conor McGregor: Notorious (2017)

Conor McGregor: Notorious (2017)

Dokumentar  2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Conor McGregor: Notorious (2017)
HD
IMDb: 7.2
90 min

Një film-dokumentar që paraqet jetën e luftëtarit më të përfolur në UFC këto vitet e fundit, Conor McGregor (Konor MekGregor) dhe hapat që ndoqi për tu bërë një nga kampionët…

Country:
Genre: Dokumentar
HD Kim Dotcom: Caught in the Web (2017) 2017 7.0
Kim Dotcom: Caught in the Web (2017)
Kim Dotcom: Caught in the Web (2017)

Kim Dotcom: Caught in the Web (2017)

Dokumentar  2017 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Kim Dotcom: Caught in the Web (2017)
HD
IMDb: 7.0
107 min

Historia e njeriut më të kërkuar në internet. Përndjekja e kreut të website-it Megaupload që u mbyll prej ankesave të kompanive të filmave amerikane…

Country:
Genre: Dokumentar
Inner Worlds, Outer Worlds 2012
Inner Worlds, Outer Worlds
Inner Worlds, Outer Worlds

Inner Worlds, Outer Worlds

Dokumentar Histori  2012 Shiko tani
Vlersimi:
Inner Worlds, Outer Worlds
IMDb: N/A
N/A

Ekziston një fushë vibruese që lidh të gjitha gjërat bashkë. E quajtur ne emra të ndryshem si Akasha, Logos, OM-i parësor, muzika e sferave, fizika teorike, energjia e errët dhe…

Country:
HD Legion of Brothers (2017) 2017 5.7
Legion of Brothers (2017)
Legion of Brothers (2017)

Legion of Brothers (2017)

Dokumentar  2017 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
Legion of Brothers (2017)
HD
IMDb: 5.7
79 min

Menjëherë pas sulmit të 9/11, më pak se 100 ushtarë amerikanë u dërguan në një mision të fshehtë për të rrëzuar talibanët. Ajo që ndodh më pas është një pjesë…

Country:
Genre: Dokumentar