Java Heat (2013)

Historia përqendrohet në pasojat e një sulmi me bombë në Indonezi, ku një marins i kokëkrisur amerikan që shtiret si student është i vendosur të hakmerret por shumë shpejt zbulon se problemet e botës nuk mund të zgjidhen vetëm me dhunë. Marinsi Xhejk Travers bashkohet me policin mysliman Hashim për të gjurmuar hajdutin e rrezikshëm ndërkombëtar të bizhuterive të quajtur Malik i cili ka rrëmbyer të bijën e Sulltanit, Sulltaneshën në një përpjekje për të vjedhur thesarin mbretëror. Një intrigë ekzotike mes pallatesh të lashta, xhamish, tempujsh, labirintesh nëntokësore dhe piramidash prej guri në zemër të Javës.

Koha: 104 min

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *