"1979"
HD I’m for the Hippopotamus (1979) 1979 6.7
I’m for the Hippopotamus (1979)
I’m for the Hippopotamus (1979)

I’m for the Hippopotamus (1979)

Aksion Aventurë Komedi  1979 Shiko tani
Vlersimi: 6.7
I’m for the Hippopotamus (1979)
HD
IMDb: 6.7
92 min

Në Afrikë, dy vëllerzërit Slim dhe Tom zemërohen kur një tiran Gjerman fillon të shesë të gjithë kafshët e egra afrikane tek kopshtet zoologjike kanadeze. Ata vendosin t’i japin një…

HD Escape from Alcatraz (1979) 1979 7.6
Escape from Alcatraz (1979)
Escape from Alcatraz (1979)

Escape from Alcatraz (1979)

Aksion Biografi Krim  1979 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
Escape from Alcatraz (1979)
HD
IMDb: 7.6
112 min

Kjo është historia e Alkatrazit, burgut më me famë në vitet 60, ku dërgoheshin kriminelët më të rrezikshëm, dhe ku shpresa për t’u larguar nga aty ishte zero. Frank Morris,…

Country:
Genre: Aksion, Biografi, Krim
HD Alien (1979) 1979 8.4
Alien (1979)
Alien (1979)

Alien (1979)

Horror Sci-fi  1979 Shiko tani
Vlersimi: 8.4
Alien (1979)
HD
IMDb: 8.4
117 min

Pasi një anije hapësinore tregtare kap një sinjal të panjohur, gjatë uljes në hënë një anëtar i ekuipazhit sulmohet nga një qenie e mistershme, por ky do të jetë vetëm…

Country: ,
Genre: Horror, Sci-fi
HD Rocky II (1979) 1979 7.3
Rocky II (1979)
Rocky II (1979)

Rocky II (1979)

Dramë  1979 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
Rocky II (1979)
HD
IMDb: 7.3
119 min

Roki edhe pasi terhiqet nga boksi zyrtar pas ndeshjes se pare me Apollon, ne kushte te veshtira ekonimike dhe per te mbrojtur nderin e tij zbret edhe njehere ne ring…

Country:
Genre: Dramë
HD Apocalypse Now (1979) 1979 8.4
Apocalypse Now (1979)
Apocalypse Now (1979)

Apocalypse Now (1979)

Dramë Luftë  1979 Shiko tani
Vlersimi: 8.4
Apocalypse Now (1979)
HD
IMDb: 8.4
147 min

Gjatë luftës Vietnameze, Kapiten Uillard dërgohet në një mision të rrezikshëm në Kambodia për të vrarë Kolonel Kërtz, i cili e ka shpallur veten Zot në një fis vendas.

Country:
Genre: Dramë, Luftë