"1982"
HD The Snowman (1982) 1982 8.2
The Snowman (1982)
The Snowman (1982)

The Snowman (1982)

Animuar Familjar Short  1982 Shiko tani
Vlersimi: 8.2
The Snowman (1982)
HD
IMDb: 8.2
26 min

Në prag të Krishtlindjes, një djalosh i vogël ndërton një njeri dëbore i cili mund të fluturoje, ai e çon djaloshin në Polin e Veriut për të takuar babagjyshin e…

Country:
HD Nëntori i dytë (1982) 1982 7.8
Nëntori i dytë (1982)
Nëntori i dytë (1982)

Nëntori i dytë (1982)

Histori  1982 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
Nëntori i dytë (1982)
HD
IMDb: 7.8
93 min

Filmi trajton një nga ngjarjet më të rëndësishme të historisë së popullit shqiptar – shpalljen e pavarësisë së kombit Shqiptar. Personalitetet më të famshëm të kombit të udhëhequr nga patrioti…

Country:
Genre: Histori
First Blood (1982)
HD
IMDb: 7.7
93 min

Ish Berreta Jeshile Xhon Rambo përndiqet nëpër male i rrethuar në një qytezë të vogël nga një sherif miroz dhe vartësit e tij, duke e detyruar Rambon të mbijetojë duke…

Country:
HD Blade Runner (1982) 1982 8.1
Blade Runner (1982)
Blade Runner (1982)

Blade Runner (1982)

Dramë Sci-fi Thriller  1982 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
Blade Runner (1982)
HD
IMDb: 8.1
117 min

Një luftëtar duhet të ndjekë dhe të përpiqet t’u japë fund katër Replikantëve të cilët kanë vjedhur një anije në hapësirë dhe janë kthyer në tokë për të gjëtur krijuesin…

Country:
HD Rocky III (1982) 1982 6.8
Rocky III (1982)
Rocky III (1982)

Rocky III (1982)

Dramë  1982 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Rocky III (1982)
HD
IMDb: 6.8
99 min

Pasi fiton titullin Kampion i botës për peshat e rënda, Rokit i duhet të ndeshet me një kundërshtar të pamëshirshëm por këtë herë ka mbështetjen e ish-Kampionit botëror Apollo Krid.

Country: ,
Genre: Dramë
HD Conan the Barbarian (1982) 1982 6.9
Conan the Barbarian (1982)
Conan the Barbarian (1982)

Conan the Barbarian (1982)

Aksion Aventurë Fantazi  1982 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Conan the Barbarian (1982)
HD
IMDb: 6.9
129 min

Nje djale i ri Conan, behet nje skllav pasi prinderit e tij vriten nga nje zot lufte dhe nje magjistar, Thulsa Doom. Kur ai rritet behet nje luftetar i pamposhtur…

Country: , ,
HD The Thing (1982) 1982 8.1
The Thing (1982)
The Thing (1982)

The Thing (1982)

Horror Mister Sci-fi  1982 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
The Thing (1982)
HD
IMDb: 8.1
109 min

Në një faqe kërkimi në antarktidë,zbulimi i një anieje aliene,sjell në një përplasje studentin Kate Lloyd dhe shkencëtarin Dr. Sander Halvorson…

Country:
Genre: Horror, Mister, Sci-fi