"1990"
HD Home Alone 1990 7.6
Home Alone
Home Alone

Home Alone

Familjar  1990 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
Home Alone
HD
IMDb: 7.6
103 min

Një 8-vjeçar, i cili është harruar aksidentalisht në shtëpi, ndërsa familja e tij fluturon në Francë për Krishtlindje, duhet të mbrojë shtëpinë e tij nga dy hajdutë idiota…

Country:
Genre: Familjar
HD Awakenings 1990 7.8
Awakenings
Awakenings

Awakenings

Biografi Dramë  1990 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
Awakenings
HD
IMDb: 7.8
121 min

Viktimat e një epidemie e cila ju dëmtoi trurin shumë vite më parë duke i lënë ata gjysmë sakatë për një kohë shumë të gjatë, por tani një ilaç i…

Country:
Genre: Biografi, Dramë
HD Revenge 1990 6.3
Revenge
Revenge

Revenge

Romancë Thriller  1990 Shiko tani
Vlersimi: 6.3
Revenge
HD
IMDb: 6.3
124 min

Xhej Kokran (Kevin Kostner), një pilot i sapodalë në pension i Marinës së SHBA-së, udhëton në Meksikë për të kaluar kohën me mikun e tij Tibi Mendez (Entoni Kuin), një…

Country: ,
HD Back to the Future Part III 1990 7.4
Back to the Future Part III
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

Aventurë Komedi Sci-fi  1990 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
Back to the Future Part III
HD
IMDb: 7.4
118 min

Pasi mësoi rreth vdekjes së doktor Braun në vitin 1885, Marti udhëton përsëri në kohë për ta shpëtuar atë. Por kur mbajtësja e karburantit në makinën e kohës shpërthen, të…

Country:
HD Darkman 1990 6.4
Darkman
Darkman

Darkman

Aksion Krim Sci-fi  1990 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
Darkman
HD
IMDb: 6.4
96 min

Një shkencëtar i shkëlqyer të cilin e lanë për të vdekur, kthehet për t’u hakmarrë ndaj njerëzve që donin ta digjnin të gjallë.

Country:
Genre: Aksion, Krim, Sci-fi
HD The Ages of Lulu 1990 5.6
The Ages of Lulu
The Ages of Lulu

The Ages of Lulu

Dramë  1990 Shiko tani
Vlersimi: 5.6
The Ages of Lulu
HD
IMDb: 5.6
95 min

KUJDES: FILMI PËRMBAN SKENA TË FORTA EROTIKE! KËSHILLOHET PËR SHIKUES MBI 18 VJEÇ! Lulu dhe Pablo janë një çift me një jetë jo të zakonshme, por dashuria e tyre do përballet…

Country:
Genre: Dramë
HD Edward Scissorhands 1990 7.9
Edward Scissorhands
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

Dramë Fantazi Romancë  1990 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
Edward Scissorhands
HD
IMDb: 7.9
105 min

Një burre i dashur, me gershere në vend të duarve, është sjelle të jetoje në komunitet pasi ka jetuar në izolim.

Country:
HD Predator 2 1990 6.3
Predator 2
Predator 2

Predator 2

Aksion Sci-fi Thriller  1990 Shiko tani
Vlersimi: 6.3
Predator 2
HD
IMDb: 6.3
108 min

Los Anxhelosi i vitit 1997 gjendet mes një vale të nxehti dhe një vale krimesh, prandaj presioni mbi togerin Majkëll Harrigan për të zgjidhur këtë zinxhir të çuditshëm vrasjesh, rritet…

Country:
HD It 1990 6.8
It
It

It

Dramë Horror Mister  1990 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
It
HD
IMDb: 6.8
192 min

Stephen King’s IT – 1990 Shtatë miq fëmijërie mblidhen së bashku dhe kthehen te qyteti i tyre i vjetër për të vrarë një përbindësh, i cili vret dhe ushqehet me…

Country: ,
Genre: Dramë, Horror, Mister
HD Die Hard 2 1990 7.2
Die Hard 2
Die Hard 2

Die Hard 2

Aksion Thriller  1990 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Die Hard 2
HD
IMDb: 7.2
124 min

Xhon MekKlejn përpiqet të evitoj një katastrofë në të cilën ka dorë një njësi ushtarake mashtruese në Aeroportin Ndërkombëtar Dallas në Uashington D.C.

Country:
Genre: Aksion, Thriller
HD Dragon Ball Z: The Tree of Might 1990 7.0
Dragon Ball Z: The Tree of Might
Dragon Ball Z: The Tree of Might

Dragon Ball Z: The Tree of Might

Aksion Animuar Sci-fi  1990 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Dragon Ball Z: The Tree of Might
HD
IMDb: 7.0
60 min

Sferat e Dragoit : Pema e Fuqisë. Goku dhe shokët e tij do të detyrohen të përballen me Tarlesin dhe ushtarët e tij, pasi ai mbolli në Tokë një pemë,…

Country:
HD Dragon Ball Z: Bardock – The Father of Goku 1990 7.9
Dragon Ball Z: Bardock – The Father of Goku
Dragon Ball Z: Bardock – The Father of Goku

Dragon Ball Z: Bardock – The Father of Goku

Aksion Animuar Dramë Sci-fi  1990 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
Dragon Ball Z: Bardock – The Father of Goku
HD
IMDb: 7.9
48 min

Kjo është historia e Bardok, babait të Gokut. E cila tregon për shkatërrimin e planetit Vexhita dhe rebelimin e babait të Gokut ndaj të fuqishmit Friza!

Country:
HD Death Warrant 1990 5.7
Death Warrant
Death Warrant

Death Warrant

Aksion  1990 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
Death Warrant
HD
IMDb: 5.7
89 min

Polici Kanadez Luis Bruk caktohet në një burg për të hetuar disa vrasje të të burgosurve. Ndërsa është në burg, Luis duke përorur artet e tij marciale, është në gjendje…

Country: ,
Genre: Aksion
HD Lionheart 1990 6.2
Lionheart
Lionheart

Lionheart

Aksion  1990 Shiko tani
Vlersimi: 6.2
Lionheart
HD
IMDb: 6.2
108 min

“Lion Gaulltier është një dezertor në Legjionin e Huaj, që mbërrinë shumë vështirë në SHBA. Ai e gjenë vëllain e tij mes jetës a vdekjes dhe kunatën e tij pa…

Country:
Genre: Aksion
HD Rocky V 1990 5.3
Rocky V
Rocky V

Rocky V

Dramë  1990 Shiko tani
Vlersimi: 5.3
Rocky V
HD
IMDb: 5.3
104 min

I dalë në pension kohët e fundit nga boksi dhe i kthyer nga i pasur në të varfër, Roki merr një nxënës të ri i cili e tradhton atë. Teksa…

Country:
Genre: Dramë
HD Kindergarten Cop 1990 6.1
Kindergarten Cop
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

Komedi  1990 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
Kindergarten Cop
HD
IMDb: 6.1
111 min

Një polici i ashpër duhet të kryejë një detyrë e cila është më e vështira që ka bërë ndonjëherë: Të shtiret si një mësues në kopsht fëmijësh për të gjetur…

Country:
Genre: Komedi
HD The Godfather: Part III 1990 7.6
The Godfather: Part III
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

Dramë Krim Thriller  1990 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
The Godfather: Part III
HD
IMDb: 7.6
162 min

Në përpjekje për të legalizuar biznesin e tij në Nju Jork dhe Itali në vitin 1979, don Majkëll Korleone kërkon të rrëfejë mëkatet e tij.

Country:
Genre: Dramë, Krim, Thriller
HD GoodFellas 1990 8.7
GoodFellas
GoodFellas

GoodFellas

Dramë Krim  1990 Shiko tani
Vlersimi: 8.7
GoodFellas
HD
IMDb: 8.7
146 min

Filmi ka marrë shumë vlerësime nga publiku dhe kritika dhe ka fituar 6 çmime Oscar, midis të cilave atë të regjisë dhe filmit më të mirë. Nga rrëfimi i tridhjetë…

Country:
Genre: Dramë, Krim