"1992"
HD Dracula (1992) 1992 7.4
Dracula (1992)
Dracula (1992)

Dracula (1992)

Horror  1992 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
Dracula (1992)
HD
IMDb: 7.4
128 min

Vampiri shekullor Kont Drakula vjen në Angli për të joshur të fejuarën e avokatit të tij Jonathan Harker Mina Murray dhe për të shkaktuar kërdi në tokën e huaj.

Country: ,
Genre: Horror
HD Army of Darkness (1992) 1992 7.5
Army of Darkness (1992)
Army of Darkness (1992)

Army of Darkness (1992)

Horror Komedi  1992 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Army of Darkness (1992)
HD
IMDb: 7.5
81 min

Një njeri transportohet aksidentalisht në vitin 1300 A.D. ku ai duhet të luftojë një ushtri prej të vdekurish dhe të marrë Nekronomikon në mënyrë që ai mund të kthehet në…

Country:
Genre: Horror, Komedi
Aladdin (1992)
HD
IMDb: 8.0
90 min

Aladdin është një film fantastik muzikor i animuar Amerikan i vitit 1992 i prodhuar nga Walt Disney Feature Animation dhe lëshuar nga Walt Disney Pictures.

Country:
HD Home Alone 2: Lost in New York (1992) 1992 6.8
Home Alone 2: Lost in New York (1992)
Home Alone 2: Lost in New York (1992)

Home Alone 2: Lost in New York (1992)

Aventurë Familjar Komedi  1992 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Home Alone 2: Lost in New York (1992)
HD
IMDb: 6.8
120 min

Një vit pasi Kevinin e harruan në shtëpi dhe i’u desh të përballej me dy hajdutë, aksidentalisht ai e gjen veten në qytetin e Nju Jorkut dhe takon disa “fytyra…

Country:
HD My Cousin Vinny (1992) 1992 7.6
My Cousin Vinny (1992)
My Cousin Vinny (1992)

My Cousin Vinny (1992)

Komedi Krim  1992 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
My Cousin Vinny (1992)
HD
IMDb: 7.6
120 min

Dy të djem nga Nju Jorku, akuzohen për vrasje në një qytet të Alabamas-it. Ata kërkojnë ndihmë te një avokat i njohur, por që është pa eksperiencë gjyqësore…

Country:
Genre: Komedi, Krim
HD Bad Lieutenant (1992) 1992 7.1
Bad Lieutenant (1992)
Bad Lieutenant (1992)

Bad Lieutenant (1992)

Dramë Krim  1992 Shiko tani
Vlersimi: 7.1
Bad Lieutenant (1992)
HD
IMDb: 7.1
96 min

While investigating a young nun’s rape, a corrupt New York City police detective, with a serious drug and gambling addiction, tries to change his ways and find forgiveness and redemption.

Country:
Genre: Dramë, Krim
HD Unforgiven (1992) 1992 8.2
Unforgiven (1992)
Unforgiven (1992)

Unforgiven (1992)

Western  1992 Shiko tani
Vlersimi: 8.2
Unforgiven (1992)
HD
IMDb: 8.2
130 min

Ish krimineli Uillim Muni, vendos të merret me një punë të fundit i ndihmuar nga partneri i tij i vjetër dhe një djalë i ri.

Country:
Genre: Western
HD White Men Can’t Jump (1992) 1992 6.8
White Men Can’t Jump (1992)
White Men Can’t Jump (1992)

White Men Can’t Jump (1992)

Dramë Komedi  1992 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
White Men Can’t Jump (1992)
HD
IMDb: 6.8
115 min

Në lagjet me ngjyrë të Los Anxhelesit Billi Hoil përpiqet ta sigurojë jetën me anë të lojërave, hileve dhe talentit që ka në basketboll. Duke u përpjekur të fitojë para…

Country:
Genre: Dramë, Komedi
HD Tokyo Decadence (1992) 1992 6.0
Tokyo Decadence (1992)
Tokyo Decadence (1992)

Tokyo Decadence (1992)

Dramë  1992 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
Tokyo Decadence (1992)
HD
IMDb: 6.0
112 min

KUJDES: KY FILM PËRMBAN SKENA EROTIKE! KËSHILLOHET PËR SHIKUES MBI 18 VJEÇ! Një prostitutë e nënshtruar vuan nga keqpërdorimi i japonezëve dhe Yakuzas.Ajo nuk është e lumtur me punën e…

Country:
Genre: Dramë
Lethal Weapon 3 (1992)
HD
IMDb: 6.7
118 min

Martin Rigs dhe Roxher Murtazh ndjekin një ish polic i cili përdor njohuritë e tij policore për të vjedhur dhe shitur armë dhe municione për bandat vendase.

Country:
HD Rapid Fire (1992) 1992 6.3
Rapid Fire (1992)
Rapid Fire (1992)

Rapid Fire (1992)

Aksion Thriller  1992 Shiko tani
Vlersimi: 6.3
Rapid Fire (1992)
HD
IMDb: 6.3
95 min

Kur studenti Xheik Lo bëhet dëshmitar i një vrasjeje, e gjen veten ndërmjet dy bosash droge. Atë e tradhtojnë dhe i ngrenë kurth agjentët e policisë që e mbronin dhe…

Country:
Genre: Aksion, Thriller
HD Twin Dragons (1992) 1992 6.5
Twin Dragons (1992)
Twin Dragons (1992)

Twin Dragons (1992)

Aksion Komedi  1992 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
Twin Dragons (1992)
HD
IMDb: 6.5
104 min

Dy binjakë ndahen që në lindje dhe njëri bëhet mekanik, ndërsa tjetri dirigjent i njohur. Ata takohen pas shumë kohësh dhe ngatërrohen me njëri tjetrin.

Country:
Genre: Aksion, Komedi
HD Damage (1992) 1992 6.8
Damage (1992)
Damage (1992)

Damage (1992)

Dramë Romancë  1992 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Damage (1992)
HD
IMDb: 6.8
111 min

Një anëtar i Parlamentit bie çmendurisht në dashuri me të fejuarën e djalit të tij, pavarësisht rrezikut të zbulimit.

Country: ,
Genre: Dramë, Romancë
HD The Bodyguard (1992) 1992 6.3
The Bodyguard (1992)
The Bodyguard (1992)

The Bodyguard (1992)

Aksion Dramë Thriller  1992 Shiko tani
Vlersimi: 6.3
The Bodyguard (1992)
HD
IMDb: 6.3
129 min

Një ish-agjent i Shërbimit Sekret bëhet truprojë e një yll të famshëm popi për ta mbrojtur nga një i çmendur i cili i dërgon letra anonime dhe përpiqet për ta…

Country:
HD Universal Soldier (1992) 1992 6.0
Universal Soldier (1992)
Universal Soldier (1992)

Universal Soldier (1992)

Aksion Krim Sci-fi Thriller  1992 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
Universal Soldier (1992)
HD
IMDb: 6.0
102 min

Ushtari Luk Deveroks dhe rreshteri i tij i keq Andrju Skot, mbetën të vrarë në Vietnam. Ushtria i përdor trupat e tyre për një projekt sekret duke ringjallur ushtarët e…

Country:
Police Story 3: Super Cop (1992) 1992 6.9
Police Story 3: Super Cop (1992)
Police Story 3: Super Cop (1992)

Police Story 3: Super Cop (1992)

Aksion Krim Thriller  1992 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Police Story 3: Super Cop (1992)
IMDb: 6.9
91 min

Për të zbuluar një kartelë droge, Inspektori Çan Çia Çu, shkon si i agjent sekret në një burg kinez. Atje ai fiton besimin e një pjestari të katelëes së drogws,…

Country:
Genre: Aksion, Krim, Thriller
HD The Lover (1992) 1992 6.9
The Lover (1992)
The Lover (1992)

The Lover (1992)

Dramë Romancë  1992 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
The Lover (1992)
HD
IMDb: 6.9
115 min

KUJDES, FILMI PERMBAN SKENA TE FORTA EROTIKE! KESHILLOHET PER MOSHA MBI 18 VJEC! Rrëfenja e romancës se ndaluar mes një adoleshenteje franceze dhe një burri kinez mes përgjegjësive për veprimet…

Country: , ,
Genre: Dramë, Romancë
Juice (1992)
HD
IMDb: 7.1
95 min

Katër adoleshentë nga qendra e qytetit e shohin veten në ndjekje të pushtetit dhe lumturisë, të cilat ata i referohen si ‘Juice’.

Country: ,
Far and Away (1992)
HD
IMDb: 6.6
140 min

Nje çift Irlandezesh ja mbathin në Shtetet e Bashkuara, por hasin pengesa për të marrë tokë dhe për të jetuar të lumtur.

Country:
HD Malcolm X (1992) 1992 7.7
Malcolm X (1992)
Malcolm X (1992)

Malcolm X (1992)

Dramë Histori  1992 Shiko tani
Vlersimi: 7.7
Malcolm X (1992)
HD
IMDb: 7.7
202 min

Biografia epike e liderit influencues dhe nacionalist, me ngjyrë, nga jeta e tij e hershme ,fëmijëria me probleme, vrasja e babait predikues dhe diagnostikimi i mamasë me probleme shëndetsore në…

Country: ,
Genre: Dramë, Histori