"1993"
FULL HD Robin Hood: Men in Tights (1993) 1993 6.7
Robin Hood: Men in Tights (1993)
Robin Hood: Men in Tights (1993)

Robin Hood: Men in Tights (1993)

Aventurë Komedi Muzikë  1993 Shiko tani
Vlersimi: 6.7
Robin Hood: Men in Tights (1993)
FULL HD
IMDb: 6.7
104 min

Një remake klasike e Robin Hood:  Prince of Thieves (1991) e cila ndjek një parodie të mbushur me këngë, humor dhe skena komike…

HD The Good Son (1993) 1993 6.4
The Good Son (1993)
The Good Son (1993)

The Good Son (1993)

Dramë Thriller  1993 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
The Good Son (1993)
HD
IMDb: 6.4
87 min

Mark, një djalosh i ri i cili jeton me tezen dhe xhaxhain e tij, miqësohet shumë me kushëririn e tij Henrin, një djalë në të njëjtën moshë i cili shfaq…

Country:
HD A Bronx Tale (1993) 1993 7.8
A Bronx Tale (1993)
A Bronx Tale (1993)

A Bronx Tale (1993)

Dramë Krim Romancë  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
A Bronx Tale (1993)
HD
IMDb: 7.8
121 min

Pasi bëhet dëshmitar i një vrasje makaber, çunaku i lagjes Kolloxhero miqësohet me kapon e lagjes që ai e kishte fiksim, Sonin.

Country:
Hocus Pocus (1993)
HD
IMDb: 6.9
96 min

Pas 300 vitesh dremitjeje, tre motra shtriga ringjallen në qytetin Salem natën e Hallouinit, tani e gjithë situata mbetet në dorën e tre fëmijëve që t’i japin fund mbretërimit të…

Country:
HD Hot Shots! Part Deux (1993) 1993 6.6
Hot Shots! Part Deux (1993)
Hot Shots! Part Deux (1993)

Hot Shots! Part Deux (1993)

Aksion Komedi Luftë  1993 Shiko tani
Vlersimi: 6.6
Hot Shots! Part Deux (1993)
HD
IMDb: 6.6
86 min

Pasi tërhiqet nga jeta ushtarake, Toper Harli bëhet murg. CIA i kërkon atij ndihmë të shpëtojë pengjet amerikane në Irak.

Country:
HD Mrs. Doubtfire (1993) 1993 7.0
Mrs. Doubtfire (1993)
Mrs. Doubtfire (1993)

Mrs. Doubtfire (1993)

Dramë Familjar Komedi  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Mrs. Doubtfire (1993)
HD
IMDb: 7.0
125 min

Pas një divorci të hidhur, një aktor maskohet si një shërbyese femër për të shpenzuar më shumë kohë me fëmijët pasi janë nën kujdesin e ish-gruas së tij.

Country:
HD Crime Story (1993) 1993 6.8
Crime Story (1993)
Crime Story (1993)

Crime Story (1993)

Aksion  1993 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Crime Story (1993)
HD
IMDb: 6.8
103 min

Një agjent special ngarkohet me detyrën për të mbrojtur një biznesmen shumë të pasur. Por kur biznesmeni rrëmbehet, ai duhet të bashkëpunojë me një detektiv të vjetër për të zgjidhur…

Country:
Genre: Aksion
HD Menace II Society (1993) 1993 7.5
Menace II Society (1993)
Menace II Society (1993)

Menace II Society (1993)

Dramë Krim  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Menace II Society (1993)
HD
IMDb: 7.5
97 min

Një gangster i ri në rrugë përpiqet t’i shpëtojë kufijve dhe tundimeve të getos në kërkim të një jete më të mirë.

Country:
Genre: Dramë, Krim
HD Gettysburg (1993) 1993 7.6
Gettysburg (1993)
Gettysburg (1993)

Gettysburg (1993)

Dramë Histori Luftë  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
Gettysburg (1993)
HD
IMDb: 7.6
271 min

Në 1863, forcat veriore dhe jugore luftojnë në betejën vendimtare të Getisburgut gjatë Luftës Civile Amerikane.

Country:
HD Three Colors: Blue (1993) 1993 7.9
Three Colors: Blue (1993)
Three Colors: Blue (1993)

Three Colors: Blue (1993)

Dramë  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
Three Colors: Blue (1993)
HD
IMDb: 7.9
94 min

Një grua mundohet të gjejë një mënyrë për të jetuar jetën pas vdekjes së burrit dhe fëmijës së tyre…

Genre: Dramë
Cliffhanger (1993)
HD
IMDb: 6.4
113 min

Një vjedhje e dështuar në ajër përfundon në grupe të ndyshme që kërkojnë valixhe me para në majë të maleve Roki.

Country: , ,
The Firm (1993)
HD
IMDb: 6.8
154 min

Një avokat i ri bashkohet me një firmë prestigjioze ligjore vetëm për të zbuluar se anën e saj më të errët.

Country:
HD What’s Eating Gilbert Grape (1993) 1993 7.8
What’s Eating Gilbert Grape (1993)
What’s Eating Gilbert Grape (1993)

What’s Eating Gilbert Grape (1993)

Dramë Romancë  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
What’s Eating Gilbert Grape (1993)
HD
IMDb: 7.8
118 min

Gilberit (Johnny Depp) i duhet të kujdeset për vëllanë e tij me aftësi të kufizuara mendore Arnin (Leonardo DiCaprio) dhe nënën e tij mbi peshë. Jeta e tij merr kuptim…

Country:
HD The Legend of Fong Sai Yuk (1993) 1993 7.2
The Legend of Fong Sai Yuk (1993)
The Legend of Fong Sai Yuk (1993)

The Legend of Fong Sai Yuk (1993)

Aksion Aventurë Komedi  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
The Legend of Fong Sai Yuk (1993)
HD
IMDb: 7.2
100 min

Shoqëria sekrete e Zambakut të Kuq është e vendosur të rrëzojë Perandorin e keq Mançu. Një nga Guvernatorët e tij dërgohet në një mision për të marr listën e anëtarëve…

Country:
HD Sonatine (1993) 1993 7.5
Sonatine (1993)
Sonatine (1993)

Sonatine (1993)

Aksion Krim Thriller  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Sonatine (1993)
HD
IMDb: 7.5
94 min

Disa jakuza nga Tokio dërgohen në Okinaua për të shuar një luftë mes bandave. Por lufta përshkallëzohet dhe kapot e Tokios vendosin të shkojnë në plazh për të qetësuar gjendjen…

Country:
Hard Target (1993)
HD
IMDb: 6.2
97 min

Një grua punëson një vagabond si udhërrëfyes nëpër Nju Orlins, në kërkim të babait të saj, që ka humbur. Gjatë kësaj zbulojnë një lojë vdekjeprurëse, si macja me miun mbrapa…

Country:
HD Sliver (1993) 1993 5.0
Sliver (1993)
Sliver (1993)

Sliver (1993)

Dramë Thriller  1993 Shiko tani
Vlersimi: 5.0
Sliver (1993)
HD
IMDb: 5.0
107 min

KUJDES: FILMI PËRMBAN SKENA EROTIKE! KËSHILLOHET PËR SHIKUES MBI 18 VJEÇ! Një grua shpërngulet një një apartament të veçantë në New York, ku shumë shpejt zbulon të gjitha sekretet tronditëse…

Country:
HD Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan (1993) 1993 7.5
Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan (1993)
Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan (1993)

Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan (1993)

Animuar Aventurë Familjar Sci-fi  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Dragon Ball Z: Broly – The Legendary Super Saiyan (1993)
HD
IMDb: 7.5
72 min

Paragusi mashtron Vexhetën për të ardhur në një planet të sajuar të quajtur “Vexheta i Ri”. Ai s’di shumë e më vonë kupton se Broli është Super Sajani legjendar që…

Country:
HD Dragon Ball Z: Bojack Unbound (1993) 1993 7.2
Dragon Ball Z: Bojack Unbound (1993)
Dragon Ball Z: Bojack Unbound (1993)

Dragon Ball Z: Bojack Unbound (1993)

Aksion Animuar Sci-fi  1993 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Dragon Ball Z: Bojack Unbound (1993)
HD
IMDb: 7.2
50 min

Gohani dhe shokët e tij marrin pjesë në Turneun e Madh Tenkaiçi për të fituar çmimin prej 1 milion zeni, por kur arrijnë finalet atyre u duhet të përballen me…

Country:
Tai-Chi Master (1993)
HD
IMDb: 7.2
96 min

Dy shokë, ish-murgj në Shaolin, ndajnë rrugët e tyre teksa shohin rebelimin ndaj qeverisë. Më ambiciozi ngrihet për tu bërë një komandant i fuqishëm në ushtri, ndërsa shoku i tradhtuar…

Country: