"1995"
HD James Bond: GoldenEye (1995) 1995 7.2
James Bond: GoldenEye (1995)
James Bond: GoldenEye (1995)

James Bond: GoldenEye (1995)

Aksion Aventurë Thriller  1995 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
James Bond: GoldenEye (1995)
HD
IMDb: 7.2
130 min

Agjenti 007 Xhejms Bond, së bashku Natalia Simonav, udhëton në Rusi për të lokalizuar armën nukleare satelitore të vjedhur nga Aleku, një ish agjent të cilin Bond e dinte të…

Whisper of the Heart (1995)
FULL HD
IMDb: 7.9
111 min

Një histori dashurie midis një vajze që i pëlqen të lexojë libra dhe një djali që kontrollon të gjithë librat e bibliotekës që ajo lexon.

Country:
Pocahontas (1995)
HD
IMDb: 6.7
81 min

Pocahontas, vajza e shefit të një fisi vendas Amerikan, bie në dashuri me një ushtar anglez ndërsa kolonistët pushtojnë Virxhinian në shekullin 17-të.

Country:
HD Fermo posta Tinto Brass (1995) 1995 5.2
Fermo posta Tinto Brass (1995)
Fermo posta Tinto Brass (1995)

Fermo posta Tinto Brass (1995)

Komedi  1995 Shiko tani
Vlersimi: 5.2
Fermo posta Tinto Brass (1995)
HD
IMDb: 5.2
81 min

Ky film këshillohet të shikohet vetëm nga persona të rritur pasi përmban pamje erotike +18.

Country:
Genre: Komedi
Balto (1995)
HD
IMDb: 7.1
78 min

Një qen Husky i vetmuar rrezikon jetën e tij për të parandaluar një epidemi vdekjeprurëse e cila rrezikon të shkatërrojë Alaskën.

Country:
HD The Basketball Diaries (1995) 1995 7.3
The Basketball Diaries (1995)
The Basketball Diaries (1995)

The Basketball Diaries (1995)

Biografi Dramë Krim  1995 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
The Basketball Diaries (1995)
HD
IMDb: 7.3
102 min

Një adoleshent rrezikon të humbasë ëndrrën e tij për t’u bërë një yll basketbolli, pasi zhytet thellë në botën e drogës…

Country:
Genre: Biografi, Dramë, Krim
HD Twelve Monkeys (1995) 1995 8.0
Twelve Monkeys (1995)
Twelve Monkeys (1995)

Twelve Monkeys (1995)

Mister Sci-fi Thriller  1995 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Twelve Monkeys (1995)
HD
IMDb: 8.0
129 min

Në një botë të ardhshme të shkatërruar nga një virus i cili fshiu pjesën më të madhe të popullsisë njerëzore në planet. Një i dënuar dërgohet pas në kohë për…

Country:
HD Rumble in the Bronx (1995) 1995 6.8
Rumble in the Bronx (1995)
Rumble in the Bronx (1995)

Rumble in the Bronx (1995)

Aksion Komedi Krim Thriller  1995 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Rumble in the Bronx (1995)
HD
IMDb: 6.8
87 min

Një djalosh i ri vjen për vizitë tek xhaxhai i tij në Nju Jork për ta ndihmuar, por përfundon duke luftuar kundra një bande rrugësh me aftësitë e tij në…

Country:
Outbreak (1995)
HD
IMDb: 6.6
127 min

Kur një virus vdekjeprurës i ardhur nga një majmun në Afrikë fillon të infektojë popullsinë, disa shkencëtarë luftojnë për të gjetur një zgjidhje.

Country:
HD Leaving Las Vegas (1995) 1995 7.5
Leaving Las Vegas (1995)
Leaving Las Vegas (1995)

Leaving Las Vegas (1995)

Dramë Romancë  1995 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Leaving Las Vegas (1995)
HD
IMDb: 7.5
111 min

Ben Sandersoni, një skenarist Hollivudian i cili ka humbur gjithçka për shkak të alkoolizmit të tij, mbërrin në Las Vegas për të pirë deri në vdekje. Atje, ai takon Seran,…

Country: , ,
Genre: Dramë, Romancë
HD Darkman II: The Return of Durant (1995) 1995 5.1
Darkman II: The Return of Durant (1995)
Darkman II: The Return of Durant (1995)

Darkman II: The Return of Durant (1995)

Aksion Aventurë Sci-fi Thriller  1995 Shiko tani
Vlersimi: 5.1
Darkman II: The Return of Durant (1995)
HD
IMDb: 5.1
93 min

Rikthehen Njeriu i Errësirës dhe Duranti. Këtë herë, Duranti ka në plan të marrë përsipër tregtinë e drogës të qytetit duke përdorur armatime të teknologjisë së lartë. Njeriu i Errësirës…

Country: ,
HD La Haine (1995) 1995 8.1
La Haine (1995)
La Haine (1995)

La Haine (1995)

Dramë  1995 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
La Haine (1995)
HD
IMDb: 8.1
98 min

Kur një i ri arab arrestohet dhe rrihet keq nga policia, një protestë shpërthen në periferinë famëkeqe të Parisit. Tre nga bashkëmoshatarët e viktimës bredhin vërdallë, ndërsa përpiqen të përmbajnë…

Country:
Genre: Dramë
HD Bad Boys (1995) 1995 6.9
Bad Boys (1995)
Bad Boys (1995)

Bad Boys (1995)

Aksion Komedi Krim  1995 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Bad Boys (1995)
HD
IMDb: 6.9
119 min

Dy detektivë mbrojnë një dëshmitare të një vrasjeje ndërkohë që hetojnë çështjen e heroinës së vjedhur nga depoja e provave të rajonit të tyre policor.

Country:
Genre: Aksion, Komedi, Krim
HD Billy Madison (1995) 1995 6.4
Billy Madison (1995)
Billy Madison (1995)

Billy Madison (1995)

Komedi  1995 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
Billy Madison (1995)
HD
IMDb: 6.4
89 min

Për të trashëguar hotelerinë gjigande të babait të tij, një burrë dembel dhe i papjekur mendërisht duhet të përsërise klasat nga e para në të dymbedhjetën për herë të dytë.

Country:
Genre: Komedi
Hackers (1995)
HD
IMDb: 6.3
105 min

Një grup hackerash janë fajësuar për kryerjen e një krimi të madh ekonomik, por a do ia dalin ata të vërtetojnë pafajësinë e tyre?

Country:
Jumanji (1995)
HD
IMDb: 7.0
104 min

Loja magjike me zare iu çel një botë të rrezikshme aventurash të vegjëlve, Xhudi dhe Piter. Duke gërmuar në dhomat e një shtëpie të vjetër, fëmijët bëhen padashur pjesë e…

Country:
HD Showgirls (1995) 1995 4.9
Showgirls (1995)
Showgirls (1995)

Showgirls (1995)

Dramë  1995 Shiko tani
Vlersimi: 4.9
Showgirls (1995)
HD
IMDb: 4.9
128 min

KUJDES: FILMI KESHILLOHET PËR SHIKUES MBI 18 VJEÇ! KA SKENA TË FORTA EROTIKE! Nomi, një vajzë e re, arrin në Las Vegas për t’u bërë kërcimtare dhe me vështirësi gjatë…

Country: ,
Genre: Dramë
HD High Risk (1995) 1995 6.1
High Risk (1995)
High Risk (1995)

High Risk (1995)

Aksion Komedi  1995 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
High Risk (1995)
HD
IMDb: 6.1
101 min

Truproja e një ylli të zbehur filmash aksion shpëton reputacionin dhe jetën e tij gjatë një grabitjeje bizhuterish.

Country:
Genre: Aksion, Komedi
HD Ghost in the Shell (1995) 1995 8.0
Ghost in the Shell (1995)
Ghost in the Shell (1995)

Ghost in the Shell (1995)

Aksion Animuar Sci-fi  1995 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Ghost in the Shell (1995)
HD
IMDb: 8.0
83 min

Një police Sajborg dhe partneri i saj mundohen që të gjurmojnë vendndodhjen e një hakeri të mistershëm dhe të fuqishëm me emrin “Mjeshtri i Kukullave”.

Country: ,
HD Desperado (1995) 1995 7.2
Desperado (1995)
Desperado (1995)

Desperado (1995)

Aksion Krim Thriller  1995 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Desperado (1995)
HD
IMDb: 7.2
104 min

Një mariaçi ndjek rrugën e vrasjes së famëkeqit Buço për t’u hakmarrë për vdekjen e gruas së tij. Gjatë rrugëtimit, takon një vajzë e cila ndryshon rrjedhën e ngjarjeve.

Country: ,
Genre: Aksion, Krim, Thriller