"1996"
Sleepers (1996)
HD
IMDb: 7.6
147 min

Pas një shakaje që shkon tmerrësisht keq, një grup djemsh dërgohen në qendrën e paraburgimit ku ata dhunohen brutalisht, pas 10 vitesh më vonë, ata kanë në dorë shansin e…

Country:
The Rock
HD
IMDb: 7.4
136 min

Një kimist dhe një ish agjent i FBI-së drejtojnë kundërpërgjigjen ndaj një sulmi të një grupi ish marinsash amerikan të udhëhequr nga një ndër gjeneralët më të mirë, të cilët…

Country:
Matilda
HD
IMDb: 6.9
102 min

Matilda ndan shtëpinë me prindërit dhe vëllain, të cilët nuk e duan dhe s’e vlerësojnë. Kur drejtoresha i shkel në hak asaj dhe mësueses zemër-mirë, Matilda përdor fuqitë telekinetike për…

Country:
Space Jam (1996)
HD
IMDb: 6.4
88 min

Në përpjekje të dëshpëruar për të fituar një ndeshje basketbolli dhe për të fituar lirinë e tyre, Looney Tunes kërkojnë ndihmën e kampionit në pension të basketbollit, Michael Jordan.

Country:
Crash (1996)
HD
IMDb: 6.4
100 min

Pasi pësoi një aksident serioz automobilistik, një drejtor xhirimesh zbulon një nën kulturë të viktimave të aksidenteve automobilistike. Ai përdor energjinë e papërpunuar seksuale për të përmirësuar jetën seksuale me…

Country:
HD Darkman III: Die Darkman Die (1996) 1996 4.8
Darkman III: Die Darkman Die (1996)
Darkman III: Die Darkman Die (1996)

Darkman III: Die Darkman Die (1996)

Aksion Sci-fi Thriller  1996 Shiko tani
Vlersimi: 4.8
Darkman III: Die Darkman Die (1996)
HD
IMDb: 4.8
87 min

Në përpjekje për të rikrijuar formulën e tij dhe për të rregulluar fytyrën e shpërfytyruar, doktori Pejton Uestlejk pranon të bashkëpunoj me një nga mjeket përgjegjëse për gjendjen e tij….

Country:
Fargo (1996)
HD
IMDb: 8.1
98 min

Krimi i Xheri Lundegardit dështon falë paaftësisë së tij dhe të bashkëpunëtorëve të tij dhe falë punës së qëndrueshme të polices shtatzënë Marxh Gundersonit.

Country: ,
HD Kingpin (1996) 1996 6.9
Kingpin (1996)
Kingpin (1996)

Kingpin (1996)

Komedi  1996 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Kingpin (1996)
HD
IMDb: 6.9
114 min

Një lojtari boulingu, të cilit i “ndërpritet” karriera, shpreson të arrijë përsëri majat dhe të bëhet i pasur.

Country:
Genre: Komedi
HD The Cable Guy (1996) 1996 6.1
The Cable Guy (1996)
The Cable Guy (1996)

The Cable Guy (1996)

Dramë Komedi Thriller  1996 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
The Cable Guy (1996)
HD
IMDb: 6.1
96 min

Një teknik kabllori i vetmuar dhe me probleme mendore, i rritur me televizionin donte të zinte një mik të ri, por shënjestra e tij, një dizajner e refuzon dhe përfundon…

Country:
HD Jerry Maguire (1996) 1996 7.3
Jerry Maguire (1996)
Jerry Maguire (1996)

Jerry Maguire (1996)

Dramë Komedi Romancë  1996 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
Jerry Maguire (1996)
HD
IMDb: 7.3
139 min

Është një agjent sporti i suksesshëm por pushohet pasi shpreh një epifani morale. Pas kësaj ai vendos të ndryshojë filozofinë e tij si një agjent i pavarur me të vetmin…

Country:
Primal Fear (1996)
HD
IMDb: 7.7
129 min

Një avokat i zoti merr në mbrojtje një djalosh që akuzohet për vrasjen makabre të një prifti. A do arrijë ai ta zbulojë të vërtetën apo egoja do ia errësojë…

Country:
HD Bound (1996) 1996 7.3
Bound (1996)
Bound (1996)

Bound (1996)

Dramë Thriller  1996 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
Bound (1996)
HD
IMDb: 7.3
109 min

Korki, një ish-e dënuar e paepur dhe e dashura e saj Violeta thurin një plan për të vjedhur miliona para të fshehura nga mafia dhe fajin ia lënë Çezarit, të…

Country:
HD The Long Kiss Goodnight (1996) 1996 6.8
The Long Kiss Goodnight (1996)
The Long Kiss Goodnight (1996)

The Long Kiss Goodnight (1996)

Aksion Krim Mister Thriller  1996 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
The Long Kiss Goodnight (1996)
HD
IMDb: 6.8
121 min

Një gruaje që vuan nga amnezia fillon t’i kthehet kujtesa pasi telashet nga e shkuara e saj e gjejnë përsëri.

Country:
HD Jingle All the Way (1996) 1996 5.6
Jingle All the Way (1996)
Jingle All the Way (1996)

Jingle All the Way (1996)

Familjar Komedi  1996 Shiko tani
Vlersimi: 5.6
Jingle All the Way (1996)
HD
IMDb: 5.6
89 min

Një baba vendos të realizoj një ëndërr të pamundur pak para Krishtlindjeve për djalin e tij. Do të bëhet Torbo-Man, një figurë aksioni.

Country:
HD Happy Gilmore (1996) 1996 7.0
Happy Gilmore (1996)
Happy Gilmore (1996)

Happy Gilmore (1996)

Komedi  1996 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Happy Gilmore (1996)
HD
IMDb: 7.0
92 min

Një lojtar hokej refuzuar vë aftësitë e tij në fushën e golfit për të ruajtur shtëpinë e gjyshes së tij.

Country:
Genre: Komedi
HD Mission: Impossible (1996) 1996 7.1
Mission: Impossible (1996)
Mission: Impossible (1996)

Mission: Impossible (1996)

Aksion Aventurë Thriller  1996 Shiko tani
Vlersimi: 7.1
Mission: Impossible (1996)
HD
IMDb: 7.1
110 min

Një agjent Amerikan, nën hijen e dyshimit mbi jobesikërinë, duhet të zbulojë dhe të ekspozojë spiunin e vërtetë pa ndihmën e organizatës së tij.

Country:
HD Don’t Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood (1996) 1996 6.6
Don’t Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood (1996)
Don’t Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood (1996)

Don’t Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood (1996)

Komedi  1996 Shiko tani
Vlersimi: 6.6
Don’t Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood (1996)
HD
IMDb: 6.6
89 min

“Dont Be a Menace to South Central While Drinking your Juice in the Hood” është një parodi e filmave te SH.B.A-s për jetesën në lagje-geto. Si “Boyz n the Hood”,…

Country:
Genre: Komedi
Kazaam (1996)
HD
IMDb: 3.0
93 min

Historia e një djali që jeton në geto dhe futet gjithmonë në telashe. Një ditë futet në telashe të mëdha dhe gjen një magnetofon, magjik që i ndryshon jetën.

Country:
HD Bulletproof (1996) 1996 5.8
Bulletproof (1996)
Bulletproof (1996)

Bulletproof (1996)

Komedi Krim  1996 Shiko tani
Vlersimi: 5.8
Bulletproof (1996)
HD
IMDb: 5.8
84 min

Dy kriminelë, Kits dhe Moses, i japin fund miqësisë së tyre kur Kits zbulohet se është një polic i infiltruar. Më vonë, të dy detyrohen të punojnë bashkë kur Kits…

Country:
Genre: Komedi, Krim
HD Dragon Ball: The Path to Power (1996) 1996 7.4
Dragon Ball: The Path to Power (1996)
Dragon Ball: The Path to Power (1996)

Dragon Ball: The Path to Power (1996)

Aksion Animuar Komedi  1996 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
Dragon Ball: The Path to Power (1996)
HD
IMDb: 7.4
80 min

Sferat e Dragoit : Rruga drejt Fuqisë. Son Goku do të përfshihet në një aventurë të mrekullueshme ku do të takohet me shumë njerëz të rinj dhe sigurisht me shumë…

Country: