"1997"
HD James Bond: Tomorrow Never Dies (1997) 1997 6.5
James Bond: Tomorrow Never Dies (1997)
James Bond: Tomorrow Never Dies (1997)

James Bond: Tomorrow Never Dies (1997)

Aksion Aventurë Thriller  1997 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
James Bond: Tomorrow Never Dies (1997)
HD
IMDb: 6.5
119 min

Xhejms Bond, një agjent i fshehtë përpiqet të ndalojë një drejtues mediash, Elliot Karver i cili mundohet të shkaktojë një luftë mes Kinës dhe Anglisë pasi u thirr nga Shërbimi…

Flubber (1997)
HD
IMDb: 5.3
93 min

Profesori Phillip Brainard, një profesor gjeni, i cili punon me ndihmësin e tij Weebo, duke u përpjekur të krijojë një substancë që do jetë një burim i ri energjie dhe…

Country:
Anastasia (1997)
HD
IMDb: 7.2
94 min

Magjistari i lig Rasputin bën një magji mbi mbretërinë Romanovs dhe Anastasia e vogël zhduket kur pallati i tyre po pushtohet. Vite më vonë, Dukesha e Madhe ofron një shpërblim…

Country:
HD Happy Together (1997) 1997 7.8
Happy Together (1997)
Happy Together (1997)

Happy Together (1997)

Dramë Romancë  1997 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
Happy Together (1997)
HD
IMDb: 7.8
96 min

Dy djem të rinj nga Hong Kongu vendosin të shkojnë në një aventurë në Argjentinë. Kur mbërrijnë atje, e gjejnë veten para disa vështirësive dhe kuptojnë se rrugët e tyre…

Genre: Dramë, Romancë
HD Robinson Crusoe (1997) 1997 6.0
Robinson Crusoe (1997)
Robinson Crusoe (1997)

Robinson Crusoe (1997)

Aksion Aventurë Dramë  1997 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
Robinson Crusoe (1997)
HD
IMDb: 6.0
105 min

Robinson Kruzo largohet nga Britania me nje anije, pasi vrau mikun e tij per dashurine e Marise. Nje¨ stuhi e ashpe¨r oqeanike shkaterron anijen e tij dhe..

Country:
HD L.A. Confidential (1997) 1997 8.2
L.A. Confidential (1997)
L.A. Confidential (1997)

L.A. Confidential (1997)

Krim Thriller  1997 Shiko tani
Vlersimi: 8.2
L.A. Confidential (1997)
HD
IMDb: 8.2
138 min

Teksa korrupsioni rritet në vitin 1950 në Los Anxheles, tre policë, një strikt, një brutal dhe një i dobët – bazuar në idenë e tyre të drejtësisë hetojnë një seri…

Country:
Genre: Krim, Thriller
HD Speed 2: Cruise Control (1997) 1997 3.9
Speed 2: Cruise Control (1997)
Speed 2: Cruise Control (1997)

Speed 2: Cruise Control (1997)

Aksion Aventurë Thriller  1997 Shiko tani
Vlersimi: 3.9
Speed 2: Cruise Control (1997)
HD
IMDb: 3.9
121 min

Ani është duke shijuar udhëtimin e saj romantik me të dashurin e saj Aleksin. Papritmas ata e gjejnë veten në mëshirën e një të çmenduri. Tani ata duhet të sigurohen…

Country:
HD Austin Powers: International Man of Mystery (1997) 1997 7.0
Austin Powers: International Man of Mystery (1997)
Austin Powers: International Man of Mystery (1997)

Austin Powers: International Man of Mystery (1997)

Komedi Krim Sci-fi  1997 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
Austin Powers: International Man of Mystery (1997)
HD
IMDb: 7.0
89 min

Një agjent sekret i viteve 60, rikthehet nga gjendja e ngrirë pas 30 viteve për t’u përballur me armikun e tij më të madh në vitet 90.

Country:
Genre: Komedi, Krim, Sci-fi
HD Princess Mononoke (1997) 1997 8.4
Princess Mononoke (1997)
Princess Mononoke (1997)

Princess Mononoke (1997)

Animuar Aventurë Fantazi  1997 Shiko tani
Vlersimi: 8.4
Princess Mononoke (1997)
HD
IMDb: 8.4
134 min

Në një udhëtim për të gjetur kurën për një mallkim të një Tatarigami, Ashitaka e gjen veten në mes të një lufte midis perëndive të pyjeve dhe Tatara, një koloni…

Country:
HD Bean (1997) 1997 6.5
Bean (1997)
Bean (1997)

Bean (1997)

Komedi  1997 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
Bean (1997)
HD
IMDb: 6.5
89 min

Kuriozi Mr. Bin udhëton në Amerikë ku i është dhënë detyra të sjellë një pikturë me vlerë të madhe në një muze të Los Anxhelosit.

Country: ,
Genre: Komedi
HD Selena (1997) 1997 6.8
Selena (1997)
Selena (1997)

Selena (1997)

Dramë Muzikë  1997 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Selena (1997)
HD
IMDb: 6.8
127 min

Historia e vërtetë e Selena Kintanila-Peres, një këngëtare “Tehano” e lindur në Teksas, e cila u bë shumë e famshme duke u renditur e para me albumet e saja në…

Country:
Genre: Dramë, Muzikë
HD Con Air (1997) 1997 6.9
Con Air (1997)
Con Air (1997)

Con Air (1997)

Aksion Krim Thriller  1997 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Con Air (1997)
HD
IMDb: 6.9
115 min

Një ish ushtarak i dënuar dhe që është gati për t’u liruar, e gjen veten të bllokuar në një aeroplan me të burgosur, të cilët marrin kontrollin e aeroplanit.

Country:
Genre: Aksion, Krim, Thriller
HD Jackie Brown (1997) 1997 7.5
Jackie Brown (1997)
Jackie Brown (1997)

Jackie Brown (1997)

Dramë Krim Thriller  1997 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Jackie Brown (1997)
HD
IMDb: 7.5
154 min

Një grua në moshë të mesme e gjen veten në mes të një konflikti të madh që ose ka për t’i sjellë një fitim të madh ose do t’i kushtojë…

Country:
Genre: Dramë, Krim, Thriller
Men in Black (1997)
HD
IMDb: 7.3
98 min

Nje oficer policie bashkohet me nje organizate sekrete, per te shfarrosur speciet e keqija te universit.

Country:
HD Life Is Beautiful (1997) 1997 8.6
Life Is Beautiful (1997)
Life Is Beautiful (1997)

Life Is Beautiful (1997)

Dramë Komedi  1997 Shiko tani
Vlersimi: 8.6
Life Is Beautiful (1997)
HD
IMDb: 8.6
116 min

“Një çifut ka romancë të mrekullueshme falë humorit të tij, por duhet të jetë në të “njëjtin humor” për ta mbrojtur djalin e tij, në një kamp përqendrimi nazist”. (KA…

Country:
Genre: Dramë, Komedi
HD Titanic (1997) 1997 7.8
Titanic (1997)
Titanic (1997)

Titanic (1997)

Dramë Romancë  1997 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
Titanic (1997)
HD
IMDb: 7.8
194 min

Një vajzë aristokrate 17 vjeçare bie në dashuri me një artist të varfër në anijen Titanik.

Genre: Dramë, Romancë
HD Wag the Dog (1997) 1997 7.2
Wag the Dog (1997)
Wag the Dog (1997)

Wag the Dog (1997)

Dramë Komedi  1997 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
Wag the Dog (1997)
HD
IMDb: 7.2
97 min

Pak para zgjedhjeve, një mjek dhe një producent Hollivudi bashkojnë përpjekjet për të fabrikuar një luftë në mënyrë që të mbulojnë një skandal seksual presidencialë.

Country:
Genre: Dramë, Komedi
HD Gridlock’d (1997) 1997 6.9
Gridlock’d (1997)
Gridlock’d (1997)

Gridlock’d (1997)

Dramë Komedi Krim  1997 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Gridlock’d (1997)
HD
IMDb: 6.9
91 min

Pasi një shoqe e tyre merr mbidozë, Spun dhe Streç vendosin ta lënë drogën dhe të hyjnë në një program rehabilitimi. Përpjekjet e tyre duket se nuk kanë shumë rezultat,…

Country:
Genre: Dramë, Komedi, Krim
George of the Jungle (1997)
HD
IMDb: 5.5
92 min

Thellë në zemër të Afrikës është një vend ku askush nuk ka hyrë ndonjëherë… një vend që i përket luanit, elefantit dhe majmunit, një vend ku Xhorxhi i xhungël bie…

Country:
HD Boogie Nights (1997) 1997 7.9
Boogie Nights (1997)
Boogie Nights (1997)

Boogie Nights (1997)

Dramë  1997 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
Boogie Nights (1997)
HD
IMDb: 7.9
155 min

Në këtë film, paraqitet rrugëtimi I një djali të ri, në industrinë amerikane të pornos së viteve 70 dhe 80.

Country:
Genre: Dramë