"2001"
Spirited Away (2001)
HD
IMDb: 8.6
125 min

Një vajzë e vogë l, Chihiro, bllokohet në një botë të çuditshme të shpirtrave. Kur prindërit e saj pësojnë një transformim misterioz, ajo duhet të gjejë  guximin që kurrë nuk…

Country:
HD Broken Silence (2001) 2001 6.8
Broken Silence (2001)
Broken Silence (2001)

Broken Silence (2001)

Dramë Luftë  2001 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Broken Silence (2001)
HD
IMDb: 6.8
110 min

Spanjë, viti 1944. Lucia kthehet tek shtëpina e saj në fshat dhe lidhet përsëri me Manuelin, një anëtar i rezistencës lokale kundër Frankos. Pavarësisht problemeve, ajo përfshihet gjithnjë e më…

Country:
Genre: Dramë, Luftë
HD The Fast and the Furious (2001) 2001 6.8
The Fast and the Furious (2001)
The Fast and the Furious (2001)

The Fast and the Furious (2001)

Aksion Krim Thriller  2001 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
The Fast and the Furious (2001)
HD
IMDb: 6.8
106 min

Polici i Los Angeles Brian O’Connor duhet të vendosë se ku besnikëria e tij e vërtetë gënjen, kur ai dashurohet me botën e garave të rruges pasi ishte dërguar fshehurazi…

Country: ,
HD Yamakasi (2001) 2001 6.2
Yamakasi (2001)
Yamakasi (2001)

Yamakasi (2001)

Aksion Dramë Krim  2001 Shiko tani
Vlersimi: 6.2
Yamakasi (2001)
HD
IMDb: 6.2
90 min

7 djem nga periferitë e Parisit të cilëve u pëlqejnë sfidat si ngjitja nëpër ndërtesa të larta dhe vrapimi, veçanërisht në zonat ku ka policë. Kur një fëmijëve, tifoz i…

Country:
Genre: Aksion, Dramë, Krim
HD Because I’m A Girl (2001) 2001 8.9
Because I’m A Girl (2001)
Because I’m A Girl (2001)

Because I’m A Girl (2001)

Dramë Romancë Short  2001 Shiko tani
Vlersimi: 8.9
Because I’m A Girl (2001)
HD
IMDb: 8.9
8 min

Rastësisht një fotograf i qytetit ndeshet në rrugë me një vajzë e cila punon në një parukeri aty pranë, shumë shpejt ata miqësohen me njëri tjetrin, por gjërat nuk do…

Country:
HD The Accidental Spy (2001) 2001 5.9
The Accidental Spy (2001)
The Accidental Spy (2001)

The Accidental Spy (2001)

Aksion Komedi Thriller  2001 Shiko tani
Vlersimi: 5.9
The Accidental Spy (2001)
HD
IMDb: 5.9
87 min

Ky film paraqet jetën e Bak Jenit, një shitësi që kërkon me ngulm pak aksion në jetën e tij. Pas kapjes së disa hajdutëve në qendrën tregtare, ai shndërrohet në…

Country:
The Score (2001)
HD
IMDb: 6.8
124 min

Nik Uells, një hapës profesionist i kasafortave, i cili është në prag të heqjes dorë nga ky biznes, detyrohet nga partneri i tij Maksi, të kryejë një vjedhje të fundit….

Country: , ,
HD Sweet November (2001) 2001 6.7
Sweet November (2001)
Sweet November (2001)

Sweet November (2001)

Dramë Romancë  2001 Shiko tani
Vlersimi: 6.7
Sweet November (2001)
HD
IMDb: 6.7
119 min

“Nëntor i ëmbël” : Një burrë i dhënë pas punës dhe një grua jo e zakontë bien dakord për një marrëdhënie me afat të shkurtër. Gjatë asaj kohe ajo do…

Country:
HD Shallow Hal (2001) 2001 5.9
Shallow Hal (2001)
Shallow Hal (2001)

Shallow Hal (2001)

Komedi Romancë  2001 Shiko tani
Vlersimi: 5.9
Shallow Hal (2001)
HD
IMDb: 5.9
114 min

Sipas këshillës së babait të vet, Hal del në takime vetëm me gratë fizikisht të bukura. Situata ndryshon pasi ai takon një këshilltar shpirtëror që e hipnotizon atë që të…

Country: ,
HD Jay and Silent Bob Strike Back (2001) 2001 6.8
Jay and Silent Bob Strike Back (2001)
Jay and Silent Bob Strike Back (2001)

Jay and Silent Bob Strike Back (2001)

Komedi  2001 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Jay and Silent Bob Strike Back (2001)
HD
IMDb: 6.8
104 min

Libri me animime ‘Bluntman and Chronic’ vihet në jetë nga Xhei dhe Bob Memeci në personazhet kryesorë. Por kur ata nuk nxjerrin fitim nga kjo përshtatje, vendosin të prishin fare…

Country:
Genre: Komedi
The Others (2001)
HD
IMDb: 7.6
104 min

Një grua që jeton në shtëpinë e vjetër të mbuluar nga errësira me dy fëmijët e saj alergjikë ndaj dritës, është e bindur që shtëpia e saj është e pushtuar…

Country: , , ,
HD Training Day (2001) 2001 7.7
Training Day (2001)
Training Day (2001)

Training Day (2001)

Aksion Dramë Krim Thriller  2001 Shiko tani
Vlersimi: 7.7
Training Day (2001)
HD
IMDb: 7.7
122 min

Training Day (Dita e provës) : Në ditën e parë të punës si oficer i antidrogës në Los Anxheles, një polic i ri duhet të trajnohet në terren me një…

Country:
HD Mulholland Drive (2001) 2001 8.0
Mulholland Drive (2001)
Mulholland Drive (2001)

Mulholland Drive (2001)

Dramë Mister Thriller  2001 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Mulholland Drive (2001)
HD
IMDb: 8.0
147 min

Një aktore e re shpërngulet nga Kanadaja në Hollivud me dëshirën për t’u bërë një aktore e famshme. Ajo takon një grua, e cila për shkak të një aksidenti me…

Country: ,
HD Bandits (2001) 2001 6.5
Bandits (2001)
Bandits (2001)

Bandits (2001)

Komedi Krim  2001 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
Bandits (2001)
HD
IMDb: 6.5
123 min

Dy hajdutë bankash bien në dashuri me vajzën që morën peng.

Country:
Genre: Komedi, Krim
HD Intimacy (2001) 2001 6.1
Intimacy (2001)
Intimacy (2001)

Intimacy (2001)

Dramë Romancë  2001 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
Intimacy (2001)
HD
IMDb: 6.1
119 min

Një muzikant i dështuar nga Londrës takohet një herë në javë me një grua për disa takime intensive seksuale për t’u larguar nga realitetet e jetës. Por kur ai fillon…

Country: , , ,
HD Torrente 2: Mission in Marbella (2001) 2001 6.4
Torrente 2: Mission in Marbella (2001)
Torrente 2: Mission in Marbella (2001)

Torrente 2: Mission in Marbella (2001)

Komedi Krim  2001 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
Torrente 2: Mission in Marbella (2001)
HD
IMDb: 6.4
99 min

Torrente është zhvendosur në Marbella, ku pasi humbi gjithë paratë që kishte i’u kthye investigimit privat. Një nga çështjet e tij përfshihet në mes të planit të vetë xhaxhait të…

Country:
Genre: Komedi, Krim
HD Not Another Teen Movie (2001) 2001 5.7
Not Another Teen Movie (2001)
Not Another Teen Movie (2001)

Not Another Teen Movie (2001)

Komedi  2001 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
Not Another Teen Movie (2001)
HD
IMDb: 5.7
89 min

Djali më popullor në gjimnaz, pasi vë bast për një vajzë gjysmë të fjetur se do ta zërë të dashur për t’u tallur, e bënë këtë film komedinë më shpërthyese…

Country:
Genre: Komedi
Save the Last Dance (2001)
HD
IMDb: 6.2
112 min

Pas vdekjes së nënës së saj, Sara shpërngulet në Çikago me të atin. Aty bie në dashuri me një zezak me një të kaluar kriminale. Por të dy janë të…

Country:
HD A.I. Artificial Intelligence (2001) 2001 7.2
A.I. Artificial Intelligence (2001)
A.I. Artificial Intelligence (2001)

A.I. Artificial Intelligence (2001)

Aventurë Dramë Sci-fi  2001 Shiko tani
Vlersimi: 7.2
A.I. Artificial Intelligence (2001)
HD
IMDb: 7.2
146 min

Një djalë robotë shumë i avancuar dëshiron të bëhet “i vërtetë”, kështu që ai të mund të rifitojë dashurinë e nënës së tij njerëzor.

Country: ,
HD Max Keeble’s Big Move (2001) 2001 5.4
Max Keeble’s Big Move (2001)
Max Keeble’s Big Move (2001)

Max Keeble’s Big Move (2001)

Familjar Komedi  2001 Shiko tani
Vlersimi: 5.4
Max Keeble’s Big Move (2001)
HD
IMDb: 5.4
86 min

Maks Kibëll, viktima e bullizmit në shkollë, harton hakmarrje kur mëson se po shpërngulet; por gjërat ndryshojnë kur mëson se nuk do të shpërngulet.

Country: