"2005"
HD The New World (2005) 2005 6.7
The New World (2005)
The New World (2005)

The New World (2005)

Biografi Dramë Histori  2005 Shiko tani
Vlersimi: 6.7
The New World (2005)
HD
IMDb: 6.7
135 min

Një dramë për eksploruesin John Smith dhe përplasjen midis amerikanëve vendas dhe kolonëve anglezë në shekullin e 17 -të.

HD 1905 (2005) 2005 6.2
1905 (2005)
1905 (2005)

1905 (2005)

Dramë Histori  2005 Shiko tani
Vlersimi: 6.2
1905 (2005)
HD
IMDb: 6.2
105 min

Në kulmin e trazirave politike në Francë midis republikanëve dhe të krishterëve, një mësuese e re dhe një aktivist i ashpër bien në dashuri dhe martohen në një romancë të…

Country:
Genre: Dramë, Histori
HD The Island (2005) 2005 6.8
The Island (2005)
The Island (2005)

The Island (2005)

Aksion Sci-fi Thriller  2005 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
The Island (2005)
HD
IMDb: 6.8
136 min

Një burrë që jeton në një koloni sterile futuriste fillon të vë në dyshim ekzistencën e tij të kufizuar kur shoku i tij për-zgjidhet të shkojë në Ishull, vend i cili…

Country:
Avatar: The Last Airbender 2005
Avatar: The Last Airbender
Avatar: The Last Airbender

Avatar: The Last Airbender

Aksion Animuar Aventurë  2005 Shiko tani
Vlersimi:
Avatar: The Last Airbender
TMDb: 9.2
25 min

Mbas luftrave të përgjakshme, 100 vite kanë kaluar dhe që atëherë mjeshtri i katër elementeve Avatar nuk është parë më, në gjeneratën e re Katara dhe vellai i saj Soka…

Status: Ended
8MM 2 (2005)
HD
IMDb: 4.5
106 min

Një diplomat Amerikan dhe e fejuara e tij hynë në botën e errët të seksit dhe pornografisë në Budapest, për të zbuluar se kush i shantazhon me një video porno…

Country: ,
HD The Secret Life of Words (2005) 2005 7.5
The Secret Life of Words (2005)
The Secret Life of Words (2005)

The Secret Life of Words (2005)

Dramë Romancë  2005 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
The Secret Life of Words (2005)
HD
IMDb: 7.5
115 min

Hana, një punëtore e fabrikës me probleme dëgjimore, merr pushimet e saj të para pas shumë viteve dhe në vend të pushimeve, ajo vendos të shkojë në një impiant nafte,…

Country: ,
HD Assault on Precinct 13 (2005) 2005 6.3
Assault on Precinct 13 (2005)
Assault on Precinct 13 (2005)

Assault on Precinct 13 (2005)

Thriller  2005 Shiko tani
Vlersimi: 6.3
Assault on Precinct 13 (2005)
HD
IMDb: 6.3
109 min

Një polic duhet të mbajë të bashkuar një grup të burgosurish dhe një grup policësh natën e Vitit të Ri në një rajon policie. Një polic i korruptuar do të…

Country: ,
Genre: Thriller
9th Company (2005)
HD
IMDb: 7.1
139 min

Filmi më fitimprurës i Rusisë post-komuniste deri tani, KOMPANIA E 9-të është një film lufte i ditëve moderne që mund të krahasohet me filmat më të njohur hollivudianë. Më 1988,…

HD Syriana (2005) 2005 6.9
Syriana (2005)
Syriana (2005)

Syriana (2005)

Dramë Thriller  2005 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Syriana (2005)
HD
IMDb: 6.9
128 min

Nga regjizori Stephen Gahan vjen Syriana, një thriler politik që shpalos intrigat e industrisë së naftës botërore. Nga marrëveshjet e njerëzve mbrapa zyrave të Uashingtonit, tek burrat që punojnë tek…

Sahara (2005)
HD
IMDb: 6.0
124 min

Eksploruesi Dërk Pit ndërmerr aventurën e jetës së tij në kërkimin e anijes së humbur të luftës civile e njohur si ” anija e vdekjes” në shkretëtirën e Afrikës Perëndimore…

Country: , , ,
Caché (2005)
HD
IMDb: 7.3
117 min

Qetësia e një familjeje në Paris prishet pasi fillojnë të gjejnë në postë kaseta me filmime të shtëpisë së tyre.

HD Harsh Times (2005) 2005 6.9
Harsh Times (2005)
Harsh Times (2005)

Harsh Times (2005)

Aksion Dramë Krim  2005 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Harsh Times (2005)
HD
IMDb: 6.9
116 min

“Kohë të Vështira “: Dy shokë në jug të Los Anxhelesit përfshihen në ngjarje dhune, ndërkohë që aplikojnë për të hyrë në forcat e policisë.

Country:
Genre: Aksion, Dramë, Krim
HD The Legend of Zorro (2005) 2005 6.0
The Legend of Zorro (2005)
The Legend of Zorro (2005)

The Legend of Zorro (2005)

Aksion Aventurë  2005 Shiko tani
Vlersimi: 6.0
The Legend of Zorro (2005)
HD
IMDb: 6.0
129 min

Aventurat e dashurisë së Don Alejandro de la Vega, Zorros, dhe gruas së tij Elena, të cilët kanë një shtet në mes…

Country: ,
The Brothers Grimm (2005)
HD
IMDb: 5.9
118 min

Gjatë kohës që po udhëtonin në Gjermaninë e pushtuar nga Franca, Uill dhe Xhejkob Grim, dy vëllezërve mashtrues, iu duhet të përballen me një mallkim përrallash për të shpëtuar veten.

Country: , ,
HD Brokeback Mountain (2005) 2005 7.7
Brokeback Mountain (2005)
Brokeback Mountain (2005)

Brokeback Mountain (2005)

Dramë Romancë  2005 Shiko tani
Vlersimi: 7.7
Brokeback Mountain (2005)
HD
IMDb: 7.7
134 min

Historia e pamundur e dashurisë mes dy personave dhe jetët e tyre nëpër vite.

Country: ,
HD The Mechanik (2005) 2005 5.6
The Mechanik (2005)
The Mechanik (2005)

The Mechanik (2005)

Aksion Thriller  2005 Shiko tani
Vlersimi: 5.6
The Mechanik (2005)
HD
IMDb: 5.6
94 min

Një agjent i forcave speciale kërkon të hakmerret kundër një rrëmbyesi, përgjegjës për vdekjen e familjes së tij.

Country: ,
HD Wedding Crashers (2005) 2005 6.9
Wedding Crashers (2005)
Wedding Crashers (2005)

Wedding Crashers (2005)

Komedi Romancë  2005 Shiko tani
Vlersimi: 6.9
Wedding Crashers (2005)
HD
IMDb: 6.9
119 min

Xhon Bekuith dhe Xheremi Grei, janë gjithmonë dasmorë të paftuar. Ata shfaqen nëpër dasma për të shfrytëzuar ambjentin romantik për të zënë femra. Por çdo gjë merr kthesë tjetër kur…

Country:
HD Get Rich or Die Tryin’ (2005) 2005 5.4
Get Rich or Die Tryin’ (2005)
Get Rich or Die Tryin’ (2005)

Get Rich or Die Tryin’ (2005)

Dramë  2005 Shiko tani
Vlersimi: 5.4
Get Rich or Die Tryin’ (2005)
HD
IMDb: 5.4
117 min

Një film i luajtur nga 50 Cent ku tregohet historia e një shpërndarësi droge i cili largohet nga bota e krimit për pasionin e tij, muzikën rep.

Country: ,
Genre: Dramë
Elektra (2005)
HD
IMDb: 4.7
97 min

Elektra, një luftëtare pasi i mbijeton një përballje me vdekjen, bëhet vrasëse me pagesë dhe përpiqet të mbrojë dy objektivat e saj të fundit, një baba të vetëm dhe vajzën…

Serenity (2005)
HD
IMDb: 7.8
119 min

Ekuipazhi i anijes “Sereniti” përpiqet të shmangë një vrasës që kërkon të rimarrë një nga anëtaret e saj, një vajzë telepatike që fsheh një sekret të madh.

Country: