"Simon Yam"
HD As the Light Goes Out (2014) 2014 6.2
As the Light Goes Out (2014)
As the Light Goes Out (2014)

As the Light Goes Out (2014)

Aksion Dramë  2014 Shiko tani
Vlersimi: 6.2
As the Light Goes Out (2014)
HD
IMDb: 6.2
115 min

Ndërsa tre miq të vjetër punojnë së bashku si zjarrfikës në Hong Kong, një zjarr shpërthen në një bllok banimi në prag të Krishtlindjeve duke kërcënuar që i gjithë qyteti…

Country:
Genre: Aksion, Dramë
HD Chasing the Dragon II: Wild Wild Bunch (2019) 2019 5.8
Chasing the Dragon II: Wild Wild Bunch (2019)
Chasing the Dragon II: Wild Wild Bunch (2019)

Chasing the Dragon II: Wild Wild Bunch (2019)

Aksion Dramë Histori Krim Thriller  2019 Shiko tani
Vlersimi: 5.8
Chasing the Dragon II: Wild Wild Bunch (2019)
HD
IMDb: 5.8
101 min

Rrëmbyesi serial i miliarderëve, në kërkim të dëmshpërblimit, Logani, ka qenë në krye të krimit në Hong Kong. Tani, banda e tij synon të pasurit përtej Hong Kongut, ndaj ka…

Country: ,
HD Iceman: The Time Traveler (2018) 2018 3.8
Iceman: The Time Traveler (2018)
Iceman: The Time Traveler (2018)

Iceman: The Time Traveler (2018)

Aksion Histori Komedi  2018 Shiko tani
Vlersimi: 3.8
Iceman: The Time Traveler (2018)
HD
IMDb: 3.8
104 min

Roja perandorake dhe tre miqtë e tij tradhtarë të fëmijërisë, të urdhëruar për ta ndjekur, varrosen aksidentalisht dhe mbahen të ngrirë në kohë. Pas 400 vjetëve shkrihen për të vazhduar…

Country: ,
HD S.M.A.R.T. Chase (2017) 2017 4.8
S.M.A.R.T. Chase (2017)
S.M.A.R.T. Chase (2017)

S.M.A.R.T. Chase (2017)

Aksion Aventurë Komedi  2017 Shiko tani
Vlersimi: 4.8
S.M.A.R.T. Chase (2017)
HD
IMDb: 4.8
95 min

Një agjent sigurie privat i pazotë duhet të shoqërojë një antike të çmuar Kineze jashtë Shanghait, por rrugës i ngrihet një pritë…

Country:
HD Legend of the Naga Pearls a.k.a Jiao zhu zhuan (2017) 2017 5.5
Legend of the Naga Pearls a.k.a Jiao zhu zhuan (2017)
Legend of the Naga Pearls a.k.a Jiao zhu zhuan (2017)

Legend of the Naga Pearls a.k.a Jiao zhu zhuan (2017)

Aksion Aventurë Komedi  2017 Shiko tani
Vlersimi: 5.5
Legend of the Naga Pearls a.k.a Jiao zhu zhuan (2017)
HD
IMDb: 5.5
108 min

Një pasardhëse i një fisi fluturuesish vihet në kërkim të disa perlave magjike. Kur ato bien në dorën e një njeriu, ajo bashkohet me një grup të pazakontë heronjsh për…

Country:
HD Cold Eyes (2013) 2013 7.1
Cold Eyes (2013)
Cold Eyes (2013)

Cold Eyes (2013)

Aksion Krim Thriller  2013 Shiko tani
Vlersimi: 7.1
Cold Eyes (2013)
HD
IMDb: 7.1
119 min

Country:
HD Lara Croft: Tomb Raider – The Cradle of Life (2003) 2003 5.5
Lara Croft: Tomb Raider – The Cradle of Life (2003)
Lara Croft: Tomb Raider – The Cradle of Life (2003)

Lara Croft: Tomb Raider – The Cradle of Life (2003)

Aksion Aventurë Fantazi Thriller  2003 Shiko tani
Vlersimi: 5.5
Lara Croft: Tomb Raider – The Cradle of Life (2003)
HD
IMDb: 5.5
117 min

Aventurierja Lara Croft shkon në një kërkim për të shpëtuar Kutinë mitike të Pandorës para një shkencëtari të keq dhe rekruton një ish-Marins të kthyer në mercenar për ta ndihmuar.

HD Ip Man 2 (2010) 2010 7.5
Ip Man 2 (2010)
Ip Man 2 (2010)

Ip Man 2 (2010)

Aksion Dramë Histori  2010 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Ip Man 2 (2010)
HD
IMDb: 7.5
108 min

Filmi bazohet në emigrimin e mjeshtrit Ip Man në Hong Kong në 1949, me qëllim që të përhapte disiplinën e tij të arteve marciale Chun Wing.

Country: ,
Ip Man (2008) 2008 8.0
Ip Man (2008)
Ip Man (2008)

Ip Man (2008)

Aksion Dramë Histori  2008 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Ip Man (2008)
IMDb: 8.0
106 min

Një gjysmë-biografie e Ip Man, për artet marciale mjeshtri i parë dhe mësuesi i arteve ushtarake në Wing Chun.

Country: ,
HD Triad Wars (2008) 2008 5.8
Triad Wars (2008)
Triad Wars (2008)

Triad Wars (2008)

Aksion Krim  2008 Shiko tani
Vlersimi: 5.8
Triad Wars (2008)
HD
IMDb: 5.8
117 min

Në errësirën e luftërave midis bandave, një seri ngjarjes fatkeqe kërcënojnë fatin e një lideri triade të fuqishëm dhe perandorinë e tij.

Country:
Genre: Aksion, Krim
HD The Thieves (2012) 2012 6.8
The Thieves (2012)
The Thieves (2012)

The Thieves (2012)

Aksion Krim  2012 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
The Thieves (2012)
HD
IMDb: 6.8
135 min

Është ëndrra e jetës së tyre, nëse ata ia dalin mbanë, jeta e tyre do jetë përrallore. Pesë hajdutë në kulmin e karrierës së tyre dhe kolegët e tyre po…

Country:
Genre: Aksion, Krim
HD Phantom of the Theatre (2016) 2016 5.2
Phantom of the Theatre (2016)
Phantom of the Theatre (2016)

Phantom of the Theatre (2016)

Dramë Horror Mister  2016 Shiko tani
Vlersimi: 5.2
Phantom of the Theatre (2016)
HD
IMDb: 5.2
103 min

Në një teatër të pushtuar, mbushur me shpirtra hakmarrës të një trupe performuesish të vrarë tragjikisht para 13 vjetësh nga zjarri, fantazmat presin që ai teatër luksoz të rihapet me…

Country:
HD Man of Tai Chi (2013) 2013 6.1
Man of Tai Chi (2013)
Man of Tai Chi (2013)

Man of Tai Chi (2013)

Aksion Dramë  2013 Shiko tani
Vlersimi: 6.1
Man of Tai Chi (2013)
HD
IMDb: 6.1
105 min

Aftësitë e jashtëzakonshme marciale të një luftëtar të ri të Tai Çi-se e shpien atë në një sere luftimesh shumë fitimprurëse.

Country: , ,
Genre: Aksion, Dramë
HD SPL: Kill Zone (2005) 2005 7.0
SPL: Kill Zone (2005)
SPL: Kill Zone (2005)

SPL: Kill Zone (2005)

Aksion Dramë Krim Thriller  2005 Shiko tani
Vlersimi: 7.0
SPL: Kill Zone (2005)
HD
IMDb: 7.0
93 min

Një polic afër daljes në pension dhe njësia e tij duan të çojnë para drejtësisë një kriminel të rrezikshëm. Ndërkohë krimineli nuk rri duarkryq por dërgon vrasësin e tij më…

Country: ,
Iceman (2014)
HD
IMDb: 4.8
104 min

Një roje perandorake dhe tre miqtë e tij tradhëtarë të fëmijërisë të urdhëruar për ta kapur, varrosen aksidentalisht dhe ngrijnë në kohë. 400 vjet më vonë, ata shkrijnë dhe vazhdojnë…

Country: ,
HD Wake of Death (2004) 2004 5.7
Wake of Death (2004)
Wake of Death (2004)

Wake of Death (2004)

Aksion  2004 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
Wake of Death (2004)
HD
IMDb: 5.7
91 min

Pasi gruaja e tij vritet brutalisht, një ish-polic i shpallë luftë triadës kineze.

Genre: Aksion
HD Wild City (2015) 2015 5.7
Wild City (2015)
Wild City (2015)

Wild City (2015)

Aksion Krim Thriller  2015 Shiko tani
Vlersimi: 5.7
Wild City (2015)
HD
IMDb: 5.7
120 min

Një ish-polic i cili zotëron një lokal krijon miqësi me një femër në orët e mbylljes dhe e gjen veten të ndjekur nga ish i dashuri i saj dhe kriminelët…

Country:
HD Kill Zone 2 (2015) 2015 6.8
Kill Zone 2 (2015)
Kill Zone 2 (2015)

Kill Zone 2 (2015)

Aksion Krim Thriller  2015 Shiko tani
Vlersimi: 6.8
Kill Zone 2 (2015)
HD
IMDb: 6.8
120 min

Kur polici Kit (Wu Jing) nga Hong Kongu zbulohet se ishte në një operacion të fshehtë, gangsteri që ai kërkonte të kapte e rrëmben dhe në shenjë hakmarrjeje e fut…

Country: ,
HD Vengeance (2009) 2009 6.5
Vengeance (2009)
Vengeance (2009)

Vengeance (2009)

Aksion Thriller  2009 Shiko tani
Vlersimi: 6.5
Vengeance (2009)
HD
IMDb: 6.5
108 min

Kur familja e vajzës së një kuzhinieri francez pëson pas një sulm të dhunshëm në Hong Kong ku mbeten të vdekur bashkëshorti dhe dy fëmijët e saj, ai betohet për…

Country: ,
HD Election 2 (2006) 2006 7.4
Election 2 (2006)
Election 2 (2006)

Election 2 (2006)

Dramë Krim  2006 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
Election 2 (2006)
HD
IMDb: 7.4
93 min

Teksa zgjedhjet afrohen, kryetari i Triadës, Lok, përballet me kandidaturën e famullëve të tij. Në të njëjtën kohë, Xhimi kërkon të zgjerojë biznesin e tij në Kinë.

Country:
Genre: Dramë, Krim