"Sunny Pawar"
HD Lion (2016) 2016 8.0
Lion (2016)
Lion (2016)

Lion (2016)

Dramë  2016 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Lion (2016)
HD
IMDb: 8.0
118 min

Filmi tregon historinë e jashtëzakonshme të një 5 vjeçari, Sarusë, që përfundon gabimisht në një tren dhe humbet në Kalkutë. Jeta e tij ndryshon tërësisht kur ai adoptohet nga një…

Country: , ,
Genre: Dramë