"Swastika Mukherjee"
HD Dil Bechara 2020 9.3
Dil Bechara
Dil Bechara

Dil Bechara

Dramë Romancë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 9.3
Dil Bechara
HD
IMDb: 9.3
101 min

Historia mes dy të sëmurëve me kancer dhe dashurisë mes tyre. Bazuar në librin e suksesshëm të Xhon Grinit “Faji i yjeve tona”.

Country:
HD Detective Byomkesh Bakshy! (2015) 2015 7.6
Detective Byomkesh Bakshy! (2015)
Detective Byomkesh Bakshy! (2015)

Detective Byomkesh Bakshy! (2015)

Aksion Dramë Mister  2015 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
Detective Byomkesh Bakshy! (2015)
HD
IMDb: 7.6
139 min

Në vitet 1940 në kalkuta, detektivi i sapo diplomuar Biomkesh Bakshi ngrihet kundër gjeniut të keq i cili do të shkaterrojë botën.

Country: