"Takeru Satoh"
Dragon Quest: Your Story
HD
IMDb: 6.6
103 min

Luka, një hero, duhet të ndjekë hapat e babait të tij për të gjetur shpatën Zenitiane dhe për t’i dhënë fund sundimit të peshkopit të lig, Ladja.

Country:
HD Samurai Marathon (2019) 2019 6.3
Samurai Marathon (2019)
Samurai Marathon (2019)

Samurai Marathon (2019)

Aksion Dramë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 6.3
Samurai Marathon (2019)
HD
IMDb: 6.3
103 min

Në 1844, një zotëri feudal, dërgon burrat e tij në një maratonë torturuese, për të zbuluar nëse janë mjaftueshëm të fortë për t’u përballur me ardhjen e Amerikanëve. Duke keqkuptuar…

Country: ,
Genre: Aksion, Dramë
Inuyashiki (2018)
HD
IMDb: 6.6
127 min

Inuyashiki Ichirou është një oficer 58 vjeçar mund të quhet i pafat pasi shoqëria dhe familja nuk e respektojnë.Për më tepër ai zbulon se është i sëmur me kancer dhe…

Country:
HD Ajin: Demi-Human (2017) 2017 6.4
Ajin: Demi-Human (2017)
Ajin: Demi-Human (2017)

Ajin: Demi-Human (2017)

Aksion Horror Mister  2017 Shiko tani
Vlersimi: 6.4
Ajin: Demi-Human (2017)
HD
IMDb: 6.4
109 min

Një djalosh adoleshent zbulon se është “Ajin”, një qenie gjysmë njerëzore me fuqinë për t’u rikuperuar nga vdekja. Ai përfundon duke u fshehur, por edhe duke luftuar të keqen me…

Country:
HD Rurouni Kenshin Part I: Origins (2012) 2012 7.5
Rurouni Kenshin Part I: Origins (2012)
Rurouni Kenshin Part I: Origins (2012)

Rurouni Kenshin Part I: Origins (2012)

Aksion Dramë Histori  2012 Shiko tani
Vlersimi: 7.5
Rurouni Kenshin Part I: Origins (2012)
HD
IMDb: 7.5
134 min

Më 1868, pas mbarimit të luftës së Bakumatsut, ish-vrasësi Kenshin Himura betohet se do të ndihmojë njerëzit në nevojë…

Country:
HD Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends (2014) 2014 7.6
Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends (2014)
Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends (2014)

Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends (2014)

Aksion Aventurë Dramë  2014 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
Rurouni Kenshin Part III: The Legend Ends (2014)
HD
IMDb: 7.6
134 min

Shishio kërcënon qeverinë e Meiji dhe Japoninë me anijen e tij të hekurt. Në mënyrë që ta ndalojë atë, Kenshini mëson nga mjeshtri i tij teknikën finale të luftimit….

Country:
Goemon (2009)
HD
IMDb: 6.7
128 min

Bazuar në një legjendë japoneze popullore që ngjason me historinë e Robin Hudit, ky film ndjek ninxhen Goemon Ishikawa, i cili lë klanin e tij luftarak pasi kreu i saj…

Country: