"Oscars"
Spirited Away (2001)
HD
IMDb: 8.6
125 min

Një vajzë e vogë l, Chihiro, bllokohet në një botë të çuditshme të shpirtrave. Kur prindërit e saj pësojnë një transformim misterioz, ajo duhet të gjejë  guximin që kurrë nuk…

Country:
HD Dracula (1992) 1992 7.4
Dracula (1992)
Dracula (1992)

Dracula (1992)

Horror  1992 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
Dracula (1992)
HD
IMDb: 7.4
128 min

Vampiri shekullor Kont Drakula vjen në Angli për të joshur të fejuarën e avokatit të tij Jonathan Harker Mina Murray dhe për të shkaktuar kërdi në tokën e huaj.

Country: ,
Genre: Horror
The Mission (1986)
HD
IMDb: 7.4
125 min

Jezuitët Spanjollë të shekullit 18-të përpiqen të mbrojnë një fis indian të Amerikës së Jugut që rrezikon të bie nën sundimin e Portugalisë pro-skllavërisë.

Country: ,
HD Indiana Jones and the Temple of Doom (1984) 1984 7.6
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984)
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984)

Indiana Jones and the Temple of Doom (1984)

Aksion Aventurë  1984 Shiko tani
Vlersimi: 7.6
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984)
HD
IMDb: 7.6
118 min

Arkeologu i famshëm, Indiana Jones shkon në Indi për të gjetur një gurë të çmuar…

Country:
Bao (2018)
HD
IMDb: 7.5
8 min

Një grua kanadeze e cila vuan nga sindroma e vetmisë, merr një goditje të dytë kur një prej petave të saj të bëra me dorë gjallërohet.

Country:
Pocahontas (1995)
HD
IMDb: 6.7
81 min

Pocahontas, vajza e shefit të një fisi vendas Amerikan, bie në dashuri me një ushtar anglez ndërsa kolonistët pushtojnë Virxhinian në shekullin 17-të.

Country:
Mary Poppins (1964)
HD
IMDb: 7.8
N/A

Një dado magjike përdor muzikën dhe aventurat për të ndihmuar dy fëmijë të lënë pas dore që të afrohen me baballarët e tyre.

Gladiator (2000)
HD
IMDb: 8.5
155 min

Një ish-gjeneral Romak fillon të hakmerret kundër perandorit të korruptuar i cili i vrau familjen e tij dhe e dërgoi atë drejt një skllavërie të mjerueshme.

Country: , , ,
HD The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014) 2014 7.4
The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)
The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)

The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)

Aksion Aventurë Fantazi  2014 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
The Hobbit: The Battle of the Five Armies (2014)
HD
IMDb: 7.4
144 min

Vetëm sekonda pas ngjarjeve tek “Rrënimi”, Bilbo dhe grupi vazhdojnë të ngjiten në një mal thesari që ishte ruajtur prej shumë kohësh. Por me Gandalfin e Thinjur, i cili po…

Country: ,
HD The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013) 2013 7.8
The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)
The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)

The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)

Aksion Aventurë Fantazi  2013 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013)
HD
IMDb: 7.8
161 min

Xhuxhët, së bashku me Bilbo Begins dhe Gandalf Gri-në, vazhdojnë kërkimin e tyre për të rifituar Ereborin, atdheun e tyre, nga Smaug. Bilbo Begins zotëron një unazë misterioze dhe magjike.

Country: ,
HD The Hobbit: An Unexpected Journey (2012) 2012 7.8
The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)
The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

Aventurë Fantazi  2012 Shiko tani
Vlersimi: 7.8
The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)
HD
IMDb: 7.8
169 min

Bilbo Bagings është një djalosh i ri Hobit, të cilit i kërkohet të braktisë shtëpinë e tij dhe të jetojë aventurën më të madhe të jetës së tij. Duke kërkuar…

Country: ,
HD One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975) 1975 8.7
One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975)
One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975)

One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975)

Dramë  1975 Shiko tani
Vlersimi: 8.7
One Flew Over the Cuckoo’s Nest (1975)
HD
IMDb: 8.7
133 min

Pasi një kriminel shtrohet në institucionin mendor, ai planifikon trazira kundër spitalit dhe stafit të tij.

Country:
Genre: Dramë
HD L.A. Confidential (1997) 1997 8.2
L.A. Confidential (1997)
L.A. Confidential (1997)

L.A. Confidential (1997)

Krim Thriller  1997 Shiko tani
Vlersimi: 8.2
L.A. Confidential (1997)
HD
IMDb: 8.2
138 min

Teksa korrupsioni rritet në vitin 1950 në Los Anxheles, tre policë, një strikt, një brutal dhe një i dobët – bazuar në idenë e tyre të drejtësisë hetojnë një seri…

Country:
Genre: Krim, Thriller
HD Rocketman (2019) 2019 7.3
Rocketman (2019)
Rocketman (2019)

Rocketman (2019)

Dramë Muzikë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 7.3
Rocketman (2019)
HD
IMDb: 7.3
121 min

Historia e këngëtarit Elton Xhon, e sjellë në dritën e famës, parasë, dashurisë, varësisë dhe dështimit. Pasi fillon të luajë në piano që i vogël, Rexhinaldi njihet me Xhon Reidin,…

Country: , ,
Genre: Dramë, Muzikë
HD Inglourious Basterds (2009) 2009 8.3
Inglourious Basterds (2009)
Inglourious Basterds (2009)

Inglourious Basterds (2009)

Aksion Dramë Luftë  2009 Shiko tani
Vlersimi: 8.3
Inglourious Basterds (2009)
HD
IMDb: 8.3
153 min

Në Francën e pushtuar nga Nazistët gjatë Luftës së Dytë Botërore, një plan për të vravë liderin e Nazistëve nga një grup ushtarësh çifut të SHBA-së rastësis me planin hakmarrës…

Country: ,
HD American Factory (2019) 2019 7.4
American Factory (2019)
American Factory (2019)

American Factory (2019)

Documentary  2019 Shiko tani
Vlersimi: 7.4
American Factory (2019)
HD
IMDb: 7.4
110 min

Një miliarder kinez hap një fabrikë xhamash në Ohajo ku punëson më shumë se 2000 amerikanë. Ditët e para të shpresës dhe optimizmit i hapin rrugë përplasjes së teknologjisë së…

Country:
Paperman (2012)
HD
IMDb: 8.3
7 min

(Fitues i çmimit Oskar, si best short animation.) Një punëtor zyre i vetmuar rastësisht takon vajzën e ëndrrave të tij dhe përdor aeroplanë letre për të terhequr vëmendjen e saj.

Country:
HD Ford v Ferrari (2019) 2019 8.1
Ford v Ferrari (2019)
Ford v Ferrari (2019)

Ford v Ferrari (2019)

Aksion Dramë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 8.1
Ford v Ferrari (2019)
HD
IMDb: 8.1
152 min

Një film rreth rivalitetit për makinën më të mirë sportive të viteve 1996. Gjithcka është në dorë të dizenjuesit të makinave Karol Shelbi dhe pilotit Ken Majëlls që të dalin…

Country:
Genre: Aksion, Dramë
HD Jojo Rabbit (2019) 2019 7.9
Jojo Rabbit (2019)
Jojo Rabbit (2019)

Jojo Rabbit (2019)

Dramë Komedi Luftë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 7.9
Jojo Rabbit (2019)
HD
IMDb: 7.9
108 min

Një satirë e Luftës së Dytë Botërore rreth një djaloshi Gjerman që zbulon se mamaja e tij po fsheh një vajzë Cifute.

HD Marriage Story (2019) 2019 8.0
Marriage Story (2019)
Marriage Story (2019)

Marriage Story (2019)

Dramë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 8.0
Marriage Story (2019)
HD
IMDb: 8.0
137 min

Një regjisor dhe gruaja e tij aktore luftojnë për një divorc rraskapitës, i cili i shtyn të kalojnë kufjtë personalë dhe krijues.

Country: ,
Genre: Dramë