Top IMDb
Filter
HD The Shawshank Redemption (1994) 1994 9.3
The Shawshank Redemption (1994)
The Shawshank Redemption (1994)

The Shawshank Redemption (1994)

Dramë Krim  1994 Shiko tani
Vlersimi: 9.3
The Shawshank Redemption (1994)
HD
IMDb: 9.3
142 min

Andi Dufrein është një bankier i cili dënohet me burg të përjetshëm për vrasjen e gruas së tij dhe dashnorit të saj. Në burg ai njihet me Red-in, një tjetër…

Country:
Genre: Dramë, Krim
HD Dil Bechara (2020) 2020 9.3
Dil Bechara (2020)
Dil Bechara (2020)

Dil Bechara (2020)

Dramë Romancë  2020 Shiko tani
Vlersimi: 9.3
Dil Bechara (2020)
HD
IMDb: 9.3
101 min

Historia mes dy të sëmurëve me kancer dhe dashurisë mes tyre. Bazuar në librin e suksesshëm të Xhon Grinit “Faji i yjeve tona”.

Country:
HD The Godfather (1972) 1972 9.2
The Godfather (1972)
The Godfather (1972)

The Godfather (1972)

Dramë Krim  1972 Shiko tani
Vlersimi: 9.2
The Godfather (1972)
HD
IMDb: 9.2
175 min

Patriarku plak i një dinastie të krimit të organizuar i kalon kontrollin e perandorisë së tij të jashtëligjshme të birit.

Country:
Genre: Dramë, Krim
HD The Godfather: Part II (1974) 1974 9.0
The Godfather: Part II (1974)
The Godfather: Part II (1974)

The Godfather: Part II (1974)

Dramë Krim  1974 Shiko tani
Vlersimi: 9.0
The Godfather: Part II (1974)
HD
IMDb: 9.0
202 min

Vazhdimi i sagës së familjes Korleone tregon historinë e Vito Korleones kur ka qenë i ri në Nju Jorkun e 1920-ës dhe më pas ndjek Majkëll Korleonen në 1950-ën i…

Country:
Genre: Dramë, Krim
Zana (2019) 2019 9.0
Zana (2019)
Zana (2019)

Zana (2019)

Dramë  2019 Shiko tani
Vlersimi: 9.0
Zana (2019)
IMDb: 9.0
97 min

Filmi “Zana” është një dramë tronditëse dhe emocionuese që përcjelle një grua të re kosovare që përpiqet të bëhet nënë, përderisa ballafaqohet me tmerret nga kaluara e saj e errët…

Country: ,
Genre: Dramë
HD The Dark Knight (2020) 2008 9.0
The Dark Knight (2020)
The Dark Knight (2020)

The Dark Knight (2020)

Aksion Dramë Krim Thriller  2008 Shiko tani
Vlersimi: 9.0
The Dark Knight (2020)
HD
IMDb: 9.0
152 min

“Kalorësi i Zi” Me ndihmën e togerit Xhim Gordon dhe Avokatit të Qarkut Harvi Dent, Batman-i i vihet pas krimit të organizuar në qytetin Gotham për ta shkatërruar një herë…

Country: ,
HD Schindler’s List (1993) 1993 8.9
Schindler’s List (1993)
Schindler’s List (1993)

Schindler’s List (1993)

Dramë Histori Luftë  1993 Shiko tani
Vlersimi: 8.9
Schindler’s List (1993)
HD
IMDb: 8.9
195 min

Në Poloni gjatë Luftës së Dytë Botërore, Oskar Schindler gradualisht fillon të shqetësohet për fuqinë punëtore të tij çifute, pasi përjeton persekutimet e tyre nga nazistët. Ky film mban vendin…

Country:
HD The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) 2003 8.9
The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)

The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)

Aksion Aventurë Fantazi  2003 Shiko tani
Vlersimi: 8.9
The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
HD
IMDb: 8.9
201 min

Gandalfi dhe Aragorni udhëheqin Botën e Njerëzve kundër ushtrisë së Sauronit për ta hequr vëmendjen nga Frodo dhe Semi teksa ata i afrohen malit të Vdekjes me Unazën e Vetme.

Country: ,
HD 12 Angry Men (1957) 1957 8.9
12 Angry Men (1957)
12 Angry Men (1957)

12 Angry Men (1957)

Dramë  1957 Shiko tani
Vlersimi: 8.9
12 Angry Men (1957)
HD
IMDb: 8.9
96 min

Një anëtar jurie në një gjyq vrasjeje, ia del mbanë dalëngadalë t’i bind të tjerët se “rasti” nuk është aq i qartë, siç dukej në gjykatë.

Country:
Genre: Dramë
HD The Mountain II (2016) 2016 8.9
The Mountain II (2016)
The Mountain II (2016)

The Mountain II (2016)

Dramë Luftë  2016 Shiko tani
Vlersimi: 8.9
The Mountain II (2016)
HD
IMDb: 8.9
135 min

Mali 2 tregon historinë e një grupi forcash speciale klandestinë te quajtur “Prurësi i Stuhisë’. Bekiri dhe Oguzi, shokë të ngushtë, janë rregjistruar në trajnimin e famshëm të forcave speciale…

Country:
Genre: Dramë, Luftë
HD Because I’m A Girl (2001) 2001 8.9
Because I’m A Girl (2001)
Because I’m A Girl (2001)

Because I’m A Girl (2001)

Dramë Romancë Short  2001 Shiko tani
Vlersimi: 8.9
Because I’m A Girl (2001)
HD
IMDb: 8.9
8 min

Rastësisht një fotograf i qytetit ndeshet në rrugë me një vajzë e cila punon në një parukeri aty pranë, shumë shpejt ata miqësohen me njëri tjetrin, por gjërat nuk do…

Country:
Shershaah (2021)
FULL HD
IMDb: 8.9
135 min

I frymëzuar nga jeta e kapitenit 24 vjeçar Vikram Batra, filmi nderon shpirtin e tij trim dhe sakrificën e paçmuar gjatë Luftës Kargil të vitit 1999.

Country:
HD The Good, the Bad and the Ugly (1966) 1966 8.8
The Good, the Bad and the Ugly (1966)
The Good, the Bad and the Ugly (1966)

The Good, the Bad and the Ugly (1966)

Western  1966 Shiko tani
Vlersimi: 8.8
The Good, the Bad and the Ugly (1966)
HD
IMDb: 8.8
178 min

I miri, I keqi, dhe I shemtuari! Ngjarja e filmit zhvillohet në vitin 1862 gjatë luftës qytetare Amerikane ku bëhet fjalë për tre burra që janë në kërkim të një…

Genre: Western
HD Fight Club (1999) 1999 8.8
Fight Club (1999)
Fight Club (1999)

Fight Club (1999)

Dramë  1999 Shiko tani
Vlersimi: 8.8
Fight Club (1999)
HD
IMDb: 8.8
139 min

Një punonjës zyre, i cili vuan nga pagjumësia, kërkon një mënyrë për të ndryshuar jetën e tij. Ai takohet me një prodhues sapuni të djallëzuar dhe të dy formojnë një…

Country: ,
Genre: Dramë
HD The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) 2001 8.8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)

Aksion Aventurë Fantazi  2001 Shiko tani
Vlersimi: 8.8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
HD
IMDb: 8.8
178 min

Një hobit i pafajshëm udhëton me tetë shokë për te zjarret e Malit Doom që të shkatërrojë Unazën dhe lordin e zi Sauron përgjithmonë.

Country: ,
Inception (2010)
HD
IMDb: 8.8
148 min

Dom Kob është një hajdut me aftësi të veçanta, më i miri në artin e rrezikshëm të ekstraktimit, vjedhjes së ideve të çmuara nga thellësia e subkoshiencës kur personi është…

Country: ,
Hamilton (2020)
HD
IMDb: 8.8
160 min

Jeta e vërtetë e një prej baballarëve themelues më të mëdhenj të Amerikës dhe sekretarit të parë të thesarit, Aleksander Hamilton, e kapur live në Broadway nga Teatri Richard Rodgers…

Country:
HD GoodFellas (1990) 1990 8.7
GoodFellas (1990)
GoodFellas (1990)

GoodFellas (1990)

Dramë Krim  1990 Shiko tani
Vlersimi: 8.7
GoodFellas (1990)
HD
IMDb: 8.7
146 min

Filmi ka marrë shumë vlerësime nga publiku dhe kritika dhe ka fituar 6 çmime Oscar, midis të cilave atë të regjisë dhe filmit më të mirë. Nga rrëfimi i tridhjetë…

Country:
Genre: Dramë, Krim
HD Shamikuqja (1977) 1977 8.7
Shamikuqja (1977)
Shamikuqja (1977)

Shamikuqja (1977)

Dramë Romancë Turk  1977 Shiko tani
Vlersimi: 8.7
Shamikuqja (1977)
HD
IMDb: 8.7
90 min

Iliazi është një shofer kamjoni nga Stambolli që vjen në një fshat të largët për të punuar. Rastësisht takohet me Asian, vajzën e çuditshme me një shamikuqe mbi kokë, ata…

Country:
HD The Empire Strikes Back (1980) 1980 8.7
The Empire Strikes Back (1980)
The Empire Strikes Back (1980)

The Empire Strikes Back (1980)

Aksion Aventurë Sci-fi  1980 Shiko tani
Vlersimi: 8.7
The Empire Strikes Back (1980)
HD
IMDb: 8.7
124 min

Pasi rebelët shtypen brutalisht nga Perandoria në bazën e tyre të re, Luke Skywalker merr leksione të avancuara të Jedit nga Mjeshtri Yoda, ndërsa shokët e tij ndiqen nga Darth…

Country: